Робоча нарада з головами сільських та селищних рад

PDF Печать E-mail
Автор: Administrator   
06.04.2016 16:29

 

5 квітня голова Бородянської районної державної адміністрації О.Янковий провів робочу нараду з головами сільських/селищних рад за участі голови Бородянської районної ради Г.Єрка, керівників управлінь, відділів, структурних підрозділів райдержадміністрації, районних служб та установ, голів сільських та селищних рад району, представників ЗМІ.

 

 На порядку денному наради обговорено питання про стан запобігання дитячої безоглядності та безпритульності дітей в Бородянському районі, про проведення двомісячника благоустрою, про спільне фінансування районних програм, прийнятих сесією БРР, різне. В різному, зокрема, обговорено правила реєстрації місця проживання, затверджені постановою КМУ від 02.03.2016 № 207, державну реєстрацію речових прав на нерухомість та бізнес, виконання Закону України «Про військовий обов’язок та військову службу», забезпечення учасників бойових дій одноразовою грошовою допомогою з нагоди Дня Перемоги, забезпечення учасників АТО земельними ділянками, культурно-масові заходи в Бородянському районі в квітні 2016 року, розроблення та оновлення містобудівної документації, формування спортивно-масової політики в Бородянському районі.

 

 

Нагальність та важливість обговорюваних проблем викликала дискусії, яким сприяло конструктивне та відверте спілкування. Так, щодо дитячої безоглядності виступила начальник служби у справах дітей та сім’ї райдержадміністрації Л.Стасенко, директор Центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді І.Мельниченко та начальник відділу освіти райдержадміністрації В.Кухар. Одностайним було звернення до голів сільських і селищних рад посилити роботу з неблагополучними родинами, в яких є діти, аби працювати «на упередження», на ранній стадії з’ясовувати ситуацію і спільно вирішувати її.

Начальник відділу цивільного захисту, надзвичайних ситуацій, інфраструктури, ЖКГ та будівництва райдержадміністрації М.Шульц поінформувала присутніх щодо двомісячника благоустрою, який розпочинається в районі, та закликала залучати до громадських робіт у селах та селищах громадян, що знаходяться на обліку в районному Центрі зайнятості.

 Тривале обговорення було навколо спільного фінансування районних програм, оскільки, на жаль, більшість керівників місцевого самоврядування не приділило зазначеному питанню належної уваги, на виконкомах та сесіях до сьогодні не прийнято відповідних рішень. Як підкреслив голова райдержадміністрації О.Янковий, першочергово потрібно забезпечити соціальні питання, добре, що завдяки змінам у законодавстві суттєво збільшились надходження до місцевих бюджетів. Начальник фінансового управління райдержадміністрації Н.Остапченко ґрунтовно зупинилась на відповідальності кожного сільського/селищного голови за співфінансування 5 важливих для громади районних програм. Наприклад, за рахунок районного бюджету було профінансовано харчування дітей 1-4 класів до кінця навчального року 2015-2016 рр., проте, якщо сільські/селищні ради не виділять кошти на наступний навчальний рік, то харчування буде припинено.

В рамках наради також виступила завідувач Бородянським РС УДМ України в Київській області С.Колосовська з інформацією по правилах реєстрації місця проживання, затверджених  постановою КМУ від 02.03.2016 № 207, згідно яких реєстрація/зняття з обліку відтепер покладено на органи місцевого самоврядування. Начальник відділу державної реєстрації прав на нерухомість та бізнес РДА І.Оксененко довела до відома присутніх, що кожна сільська та селищна рада має право відкрити свою реєстраційну службу.

Військовий комісар С.Бугаєнко подякував головам сільських та селищних рад за плідну співпрацю, завдяки якій цьогоріч Бородянський район посів І місце на Київщині по кількості військовослужбовців-контрактників. Старший інспектор сектору взаємодії з правоохоронними органами, оборонної, мобілізаційної та режимно-секретної роботи апарату РДА С.Казаков доповів щодо одноразової грошової допомоги учасникам бойових дій з нагоди відзначення Дня Перемоги та по питанню забезпечення учасників АТО земельними ділянками. Головний спеціаліст містобудівного кадастру сектору містобудування та архітектури В.Наумов закликав голів сільрад активізувати роботу по виготовленню та оновленню містобудівної документації. Головний спеціаліст із питань молоді та спорту відділу освіти райдержадміністрації М.Горай поінформував щодо розробки спортивної мапи району. Начальник відділу культури, національностей та релігій РДА Н.Вишинська запросила всіх до участі в районних заходах, присвячених трагедії села Раска 11 квітня та 26 квітня - до 30 роковини Чорнобильської катастрофи в Бородянці. 

Узагальнюючи виступи та обговорення, очільник району О.Янковий підкреслив, що в районі, як і в усій державі, проходить процес об єднання територіальних громад. В світлі децентралізації керівники на місцях повинні брати більше відповідальності на себе, розуміти, що важливо як уміти заробляти доходи в бюджет громади, так і виважено та розумно розподіляти кошти. За результатами наради головою райдержадміністрації  О.Янковим надано ряд доручень, зокрема, узагальнити уточнену інформацію по кожному селу та селищу щодо неблагополучних сімей, вирішити питання по фінансуванню районних програм за рахунок місцевих бюджетів, надати пропозиції по забезпеченню учасників АТО земельними ділянками, тощо.

 

 

 
free pokerfree poker

Статистика відвідувачів

developed byDworld