Робоча нарада з питання відшкодування коштів за надання послуг зв’язку пільговим категоріям громадян

PDF Печать E-mail
Автор: Administrator   
31.10.2018 07:43

 

30 жовтня керівник апарату Бородянської райдержадміністрації Леонід Болясов провів робочу нараду з питання відшкодування коштів за надання послуг зв’язку ПАТ «Укртелекомом» пільговим категоріям громадян Бородянського району.

Участь у нараді взяли начальник управління соціального захисту населення Бородянської РДА Олена Боженко т.в.о. начальника управління фінансів РДА Олена Дерунголовний спеціаліст-юрисконсульт відділу з питань Чорнобильської катастрофи та трудових відносин УСЗН РДА Ніна Худенко, головний спеціаліст відділу з питань внутрішньої політики, інформації та зв’язків із громадськістю апарату РДА Оксана Балан, селищний голова Бородянки Олександр Сахарук, представники ЗМІ.

 

 

Під час наради начальник управління соціального захисту населення РДА Олена Боженко доповіла, що на нараді відсутні представники ПАТ «Укртелеком», яких також було запрошено на засідання.

У своєму виступі Олена Боженко повідомила, що чинним законодавством України визначено ряд пільг окремим категоріям громадян. Відповідно до частини п’ятої статті 102 Бюджетного кодексу України компенсація за пільговий проїзд окремих категорій громадян, визначених законодавством, здійснюється за рахунок субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам, а також на пільги зв’язку.

В 2015 року у Державному бюджеті України передбачались видатки у вигляді субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на покриття пільг з послуг зв’язку та інших передбачених законодавством пільг окремих категорій громадян. З 2016 року зазначені видатки передбачені не були. Ряд соціальних програм, які потребували фінансування були не дієвими, що призвело до числених звернень та скарг громадян, а з боку надавачів послуг судові позови про стягнення заборгованості. Позиція суду - відсутність фінансування не звільняє від бюджетних зобов’язань.

 У Законі України «Про Державний бюджет України на 2018 рік» відповідні видатки на надання пільг з послуг зв’язку, компенсації за пільговий проїзд на залізничному транспорті та інших пільг окремих категорій громадян були покладені виключно на місцеві бюджети. Стаття 91 Бюджетного кодексу України передбачає здійснення видатків з місцевого бюджету на місцеві програми соціального захисту окремих категорій населення компенсаційні виплати за пільговий проїзд окремих категорій громадян та пільги з послуг зв'язку, інші передбачені законодавством пільги.

Управлінням відповідно до чинного законодавства України та в межах своєї компетенції було розроблено ряд проектів районних соціальних програм з урахуванням прав та законних інтересів соціально-незахищених верств населення. Зокрема, «Районна програма фінансового забезпечення надання пільг з оплати послуг звя’зку та компенсації за пільгове перевезення окремих категорій громадян залізничним транспортом приміського сполучення по Бородянському районі на 2017-2020 роки», проте згідно копії витягу з протоколу № 6 засідання постійної комісії районної ради з питань соціально-економічного розвитку, бюджету і фінансів, розвитку цінних паперів та інших фінансових інструментів, інвестицій та зовнішньоекономічних зв’язків, отримали відповідь про недоцільність прийняття даної Програми, у зв’язку з обмеженим фінансовим ресурсом районного бюджету. 

Згідно з частиною шостою статті 48 Бюджетного кодексу України зобов’язання щодо виплати субсидій, допомоги, пільг з оплати спожитих житлово-комунальних послуг та послуг зв’язку ( в частині абонентної плати за користування квартирним телефоном), компенсацій громадянам з бюджету, на що згідно із законодавством України мають право відповідні категорії громадян, обліковуються Казначейством України незалежно від визначених на цю мету бюджетних призначень. У зв’язку з цим фінансування витрат на надання пільг окремим категоріям громадян здійснюється у межах встановлених соціальних норм (нормативів) незалежно від обсягів коштів, передбачених у державному або місцевих бюджетах на відповідний рік.

Підсумовуючи свій виступ начальник управління соціального захисту населення РДА Олена Боженко підкреслила, що рішенням Господарського суду Київської області 10 жовтня 2018 року позовні вимоги ПАТ «Укртелеком» задоволено повністю, а саме стягнути заборгованість по витратах, понесених внаслідок надання телекомунікаційних послуг на пільгових умовах в сумі близько 845 тисяч грн.( за період з 01.01.2016 по 31.12.2017).

За результатами засідання керівник апарату райдержадміністрації Леонід Болясов озвучив ряд рекомендацій щодо вирішення зазначеного актуального питання та дотримання всіх аспектів чинного законодавства, а також надав відповідні доручення.

 
free pokerfree poker

Статистика відвідувачів

developed byDworld