У Бородянському районі відкрито Інклюзивно-ресурсний центр

Печать
Автор: Administrator   
28.12.2018 14:33

 

 

27 грудня керівництвом Бородянського району офіційно відкрито Інклюзивно-ресурсний центр. На заході були присутні голова Бородянської районної державної адміністрації Вадим Чередник, голова районної ради Георгій Єрко, начальник управління фінансів РДА Наталія Остапченко, начальник відділу освіти РДА Валентина  Кухар, голова Громадської ради при РДА Наталія Єрошкіна, обласні та районні депутати, голови сільських, селищних рад та ОТГ, представники ЗМІ.

 

 

Начальник відділу освіти РДА Валентина Кухар розповіла про створення і  діяльність цього центру для дітей з особливими освітніми потребами та подякувала за підтримку Благодійний Фонд Марини Порошенко, Київську обласну адміністрацію та обласну раду, департамент освіти і науки КОДА, зокрема, його директора Віру Рогову, керівників району, обласних депутатів Галину Єрко, Сергія Кармазіна та Сергія Федорченка, депутатів Бородянської районної ради.

Комунальна установа «Інклюзивно-ресурсний центр» Бородянської районної ради Київської області розташована на першому поверсі Немішаївського навчально-виховного комплексу «Спеціалізована школа ІІ-ІІІ ступенів – загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів». Гостей зустріла його директор Аліна Примаченко та директор районного Інклюзивно-ресурсного центру Лариса Вітрук.

Загальна площа центру становить 300 м2, де облаштовано кімнати для індивідуальної роботи логопеда, практичного психолога, дефектолога, ресурсна кімната, темна сенсорна кімната, кімната лікувальної фізкультури та кімната фахівців інклюзивно-ресурсного центру, у якій проводяться спільні засідання спеціалістів центру, семінари, тренінги, прийом батьків. Коридор та вбиральня облаштовано спеціальними поручнями для дітей з порушенням опорно-рухового апарату.

У Центрі працює 2 вчителя-логопеда, 2 практичних психолога, учитель-дефектолог, учитель-реабілітолог. 

Для забезпечення роботи інклюзивно-ресурсного центру за кошти державного бюджету в сумі 118,7 тис. грн., обласного бюджету в сумі 915,8 тис. грн. та районного бюджету в сумі 76,2 тис. грн. придбано меблі, спеціальне і реабілітаційне обладнання, спортивний інвентар, оргтехніку, дидактичні матеріали та облаштовано робочі місця працівників. За рахунок коштів районного бюджету в сумі 431,0 тис. грн. проведено поточний ремонт приміщення. Центр додатково забезпечено меблями, обладнанням для сенсорної інтеграції, покриттям для підлоги, канцтоварами, господарським інвентарем.

Інклюзивно-ресурсний центр проводить комплексну оцінку розвитку дитини, корекційні заняття, надає консультативну та методичну допомогу батькам і педагогам.

На сьогоднішній день на обліку в Комунальній установі «Інклюзивно-ресурсний центр» Бородянської районної ради Київської області перебуває 227 дітей, які пройшли комплексну оцінку, з них 27 дітей отримують корекційну допомогу на базі Центру.

Керівники району та почесні гості оглянули кабінети Центру, ознайомились з його унікальним обладнанням, були присутніми на корекційному занятті в кімнаті лікувальної фізкультури.