Почастішали пожежі трав’яного настилу!

PDF Печать E-mail
Автор: Administrator   
02.04.2019 06:54

 

 

 

З настанням весни на території Бородянського району спостерігається негативна тенденція збільшення кількості пожеж, зокрема, і у природних екосистемах, що негативно відображаєтьсь на життєдіяльності населення.

Лише за минулий тиждень з 25 по 31 березня рятувальники ліквідували 38 пожеж на території Бородянського району:

-        25.03 – 7 пожеж: 1- пожежа торфозалягання, 5- трав’яного настилу, 1- житловий будинок;

-         26.03 – 9 пожеж: 1- пожежа торфозалягання, 7- трав’яного настилу, 1- сміття на відкритій території;

-        28.03 – 7 пожеж: 6- трав’яного настилу, 1- садовий будинок;

-        30.03 – 5 пожеж: 4- трав’яного настилу, 1- лісова підстилка та трав’яний настил;

-        31.03 – 10 пожеж: 7- трав’яного настилу, 1- господарча будівля,  1- сміття на відкритій території, 1 – лісова підстилка допомога «Агролісу»;

 

Керуючись ст. 50 Конституції України, яка гарантує кожному безпечне для життя і здоров’я довкілля, кожен з нас має законне право боротися з несанкціонованим спалюванням сухотрав’я і рослинних залишків. Статті 16 і 22 Закону України “Про охорону атмосферного повітря”  забороняють самовільне спалювання листя.

Відповідальність, передбачена Кодексом України про адміністративні правопорушення:

Ст. 77 Порушення вимог пожежної безпеки в лісах 

Знищення або пошкодження лісу внаслідок необережного поводження з вогнем, а також порушення вимог пожежної безпеки в лісах, що призвело до виникнення лісової пожежі або поширення її на значній площі, - штраф на громадян від 255 до 850 і на посадових осіб - від 595 до 1020 грн.

Стаття 771. Самовільне випалювання рослинності або її залишків

Випалювання стерні, луків, пасовищ, ділянок із степовою, водно-болотною та іншою природною рослинністю, рослинності або її залишків та опалого листя на землях сільськогосподарського призначення у смугах відводу автомобільних доріг і залізниць, у парках, інших зелених насадженнях та газонів у населених пунктах без дозволу органів державного контролю у галузі охорони навколишнього природного середовища або з порушенням умов такого дозволу, а так само невжиття особою, яка одержала дозвіл на випалювання зазначеної рослинності або її залишків та опалого листя на землях сільськогосподарського призначення, заходів щодо своєчасного їх гасіння - штраф на громадян від 10 до 20 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і на посадових осіб - від 850 до 1190 грн.

Ті самі дії, вчинені в межах територій та об'єктів природно-заповідного фонду, - штраф на громадян від 340 до 680 і на посадових осіб - від 1190 до 1700 грн.

Крім того, згідно ст. 245  Кримінального Кодексу України «Знищення або пошкодження об'єктів рослинного світу» порушник може нести і кримінальну відповідальність. Так, знищення або пошкодження лісових масивів, зелених насаджень навколо населених пунктів, вздовж залізниць, а також стерні, сухих дикоростучих трав, рослинності або її залишків на землях сільськогосподарського призначення вогнем чи іншим загальнонебезпечним способом, караються штрафом від 5100 до 8500 грн. або обмеженням волі на строк від 2 до 5 років, або позбавленням волі на той самий строк. Ті самі дії, якщо вони спричинили загибель людей, масову загибель тварин або інші тяжкі наслідки, - караються позбавленням волі на строк від 5 до 10 років.

Бородянський РВ ГУ ДСНС України у Київській області звертається до громадян зробити все можливе, аби не допускати спалення стерні, залишків сухої рослинності, опалого листя та не спричиняти загоряння будівель та споруд, торф’яників, лісових масивів, полів.

ПАМ’ЯТАЙТЕ, ЩО СПАЛЮВАННЯ СУХОЇ РОСЛИННОСТІ – ЦЕ ЗЛОЧИН, ЯКИЙ СТВОРЮЄ НЕБЕЗПЕКУ ДЛЯ ДОВКІЛЛЯ, ЖИТТЯ І ЗДОРОВ’Я ЛЮДЕЙ!

 


 
free pokerfree poker

Статистика відвідувачів

developed byDworld