Пенсіонерам
ЩОДО ЗАСТОСУВАННЯ ПОКАЗНИКА СЕРЕДНЬОЇ ЗАРОБІТНОЇ ПЛАТИ (ДОХОДУ) ПРИ ОБЧИСЛЕННІ ПЕНСІЇ PDF Печать E-mail
Автор: pfu   
02.08.2016 14:00
В 2004 році я звільнився з шахти і більше не працював. В 2005 році мені довічно призначено пенсію по інвалідності внаслідок нещасного випадку на виробництві. За який рік буде застосовано показник середньої заробітної плати (доходу) при обчисленні моєї пенсії за віком, якщо в 2016 році я виявлю бажання перейти на цей вид пенсії?
 Згідно з частиною 3 статті 45 Закону України “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування”(далі – Закон) переведення з одного виду пенсії на інший здійснюється з дня подання заяви на підставі документів про страховий стаж, заробітну плату (дохід) та інших документів, що знаходяться на час переведення з одного виду пенсії на інший в пенсійній справі, а також додаткових документів, одержаних органами Пенсійного фонду. При переведенні з одного виду пенсії на інший за бажанням особи може враховуватися заробітна плата (дохід) за періоди страхового стажу, зазначені в частині 1 статті 40 Закону, із застосуванням показника середньої заробітної плати (доходу), який враховувався під час призначення (попереднього перерахунку) попереднього виду пенсії. Якщо особа після призначення пенсії по інвалідності продовжувала працювати та набула не менш як 24 місяці страхового стажу після призначення (попереднього перерахунку) пенсії незалежно від перерв у роботі, при переведенні вперше з пенсії по інвалідності на пенсію за віком застосовується середня заробітна плата (дохід), визначена частиною 2 статті 40 Закону, тобто середня заробітна плата (дохід) за три календарні роки, що передують року звернення за переведенням вперше з пенсії по інвалідності на пенсію за віком.
Водночас, постановою Кабінету Міністрів України від 23.04.2012 № 327 “Про підвищення рівнів соціального захисту населення” передбачено зокрема, що пенсії, призначені (перераховані) до 2008 року відповідно до Закону перераховуються із застосуванням показників середньої заробітної плати (доходу) у середньому на одну застраховану особу в цілому в Україні, з якої сплачено страхові внески, за 2007 рік.

Враховуючи зазначене і ту обставину, що після звільнення в 2004 році з шахти та визнання Вас інвалідом внаслідок нещасного випадку на виробництві Ви не працювали, то при переведенні Вас в 2016 році вперше з пенсії по інвалідності внаслідок нещасного випадку на виробництві, призначеної в 2005 році відповідно до Закону України “Про пенсійне забезпечення”, на пенсію за віком відповідно до Закону - буде застосовано показник середньої заробітної плати (доходу) за 2007 рік – 1197,91 грн.

 
ЩОДО ПЕНСІЙНОГО ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ЖІНОК, ЯКІ СКОРИСТАЛИСЯ ПРАВОМ ДОСТРОКОВОГО ВИХОДУ НА ПЕНСІЮ PDF Печать E-mail
Автор: pfu   
21.07.2016 11:18

Відповідно до норм статті 26 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» (далі – Закон), вік виходу на пенсію жінок – 60 років. Пенсійний вік збільшується поступово, протягом 10 років. 

Жінкам, які скористались правом дострокового виходу на пенсію (після виповнення 55 років) відповідно до пункту 7-2 Прикінцевих положень Закону, розмір пенсії зменшується на 0,5 % за кожний повний чи неповний місяць дострокового виходу на пенсію. Зменшення розміру пенсії за віком застосовується протягом усього періоду отримання пенсії незалежно від її виду. Тобто після досягнення жінкою встановленого законодавством пенсійного віку, зменшення розміру пенсії продовжується.

У разі якщо після призначення дострокової пенсії жінка працевлаштувалась, виплата пенсії припиняється. При досягненні пенсійного віку, виплата пенсії поновлюється автоматично виходячи з показників, що були на час припинення її виплати. З урахуванням даних із системи персоніфікованого обліку про сплату страхових внесків відсоток, на який зменшено розмір пенсії, переглядається з урахуванням повних місяців страхового стажу, набутих після призначення пенсії.

Жінкам, які достроково вийшли на пенсію відповідно до пункту 7-2 Прикінцевих положень Закону, підвищення пенсії в розмірі 2,5 відсотка за кожні шість місяців більш пізнього виходу на пенсію згідно із частиною 3 статті 29 Закону не нараховується.

Приклад:  жінці, яка народилась 20.12.1958 р. (пенсійний вік - 57 років і 6 місяців), у віці 56 років достроково призначено пенсію за віком. При цьому розмір пенсії було зменшено на 9 %. З 08.01.2015р. жінка влаштувалась на роботу, а 20.06.2016р. досягла встановленого пенсійного віку. У даному випадку буде перераховано  відсотки зменшення розміру пенсії. Підвищення за більш пізній вихід на пенсію не нараховуватиметься.

 
Інформація для внутрішньо переміщених осіб PDF Печать E-mail
Автор: pfu   
12.07.2016 09:43
Куди необхідно звертатися пенсіонерам, які переселилися з Донецької та Луганської областей для продовження виплати пенсії за місцем фактичного перебування (проживання) та які для цього документи необхідно надати?
Перше, що необхідно зробити, стати на облік як внутрішньо переміщена особа в місцевому управлінні соціального захисту населення за місцем перебування та отримати відповідну довідку.
Друге - після отримання довідки для продовження виплати пенсії за новим місцем проживання, необхідно звернутися до управління Пенсійного фонду України в районі (місті, районі у місті), де пенсіонер зареєстрований як внутрішньо переміщена особа та фактично перебуває(проживає).
До органу Пенсійного фонду України внутрішньо переміщена особа має надати заяву про запит пенсійної справи та довідку про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи.
Детальніше...
 
Деякі питання оподаткування пенсій PDF Печать E-mail
Автор: pfu   
02.07.2016 14:11

Зважаючи на численні запитання пенсіонерів стосовно оподаткування пенсій Управління Пенсійного фонду України у Бородянському районі роз'яснює.

Законом України від 02.06.2016 № 1411-VIII "Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо звільнення від оподаткування пенсій» (далі - Закон), який набрав чинності з 01.07.2016р., внесено зміни до підпункту 164.2.19 пункту 164,2 статті 164 та пункту 167.4 статті 167 Податкового кодексу України.

Згідно із Законом до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку включаються суми пенсій (включаючи суму їх індексації, нараховану відповідно до закону) або щомісячного довічного грошового утримання, отримуваних платником податку з Пенсійного фонду України чи бюджету згідго із законом, якщо їх розмір перевищує десять розмірів прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність (у розрахунку на місяць), встановленої на 1 січня звітного податкового року, - у частині такого перевищення, а також пенсій з іноземних джерел, якщо згідно з міжнародними договорами, згода на обов'язковість яких надана Верховною Радою України, такі пенсії підлягають оподаткуванню чи не оподатковуються в країні їх виплат.

Ставка податку становить 18 відсотків бази оподаткування щодо перевищення сум пенсії (включаючи суму її індексації, нараховану відповідно до закону), щомісячного довічного грошового утримання, визначеної у підпункті 164.2.19 пункту 164.2 статті 164 Податкового кодексу, що становить 10740 грн.

         Працюючим пенсіонерам буде виплачуватися 85 відсотків від загального розміру пенсії, але не менше як 150 відсотків від прожиткових мінімуму встановленого для осіб які втратили працездатність , з 01.05.2016р. це 1695,00грн,. по 31.12.2016р. Згідно Закону України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо пенсійного забезпечення".

 
ЩОДО ОПОДАТКУВАННЯ ПЕНСІЙ PDF Печать E-mail
Автор: pfu   
02.07.2016 07:47
1 липня 2016 року набрав чинності Закон України від 02.06.2016 р. №1411-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо звільнення від оподаткування пенсій».
Згідно з Законом з липня поточного року не оподатковуватимуться суми пенсій (включаючи суму їх індексації) або щомісячного довічного грошового утримання, якщо їх розмір не перевищує 10 розмірів прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність (у розрахунку на місяць), встановленого на 1 січня звітного податкового року. На сьогодні це 10 740 грн.
Пенсії, які перевищують 10 740 грн, у частині такого перевищення обкладаються податком на доходи фізичних осіб (ПДФО) за ставкою 18% і військовим збором за ставкою 1,5%.
Наприклад, для пенсії, яка складає на місяць 15 000,00 грн., базою оподаткування є 4 260,00 грн.(15 000,00-10 740,00), до якої застосовується ставка ПДФО 18% та ставка військового збору 1,5 %.
Після утримання суми ПДФО (18% від 4 260,00 грн.) та суми військового збору (1,5% від 4 260,00 грн.) сума пенсії до виплати пенсіонеру з липня 2016р. становитиме 14 169,30 грн. (15 000 грн. -766,80 грн. –        63,90 грн.).
Натомість це не стосується пенсій, призначених учасникам бойових дій, інвалідам війни та особам, на яких поширюється чинність статті 10 Закону України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту".
 


Сторінка 6 із 11
free pokerfree poker

Статистика відвідувачів

developed byDworld