Пенсіонерам
ЩОДО ДОСТРОКОВОГО ВИХОДУ НА ПЕНСІЮ PDF Печать E-mail
Автор: pfu   
25.08.2016 11:29

Я народилась 03.01.1961 року, пропрацювала 15 років на фермі дояркою потім різноробочою. Виховала трьох дітей. Чи маю я  право на пенсію після досягнення 55 років і чи буде зараховано до страхового стажу період догляду за дітьми до досягнення ними 3-річного віку?

 

Згідно із пунктом “д” статті 13 Закону України “Про пенсійне забезпечення”, право на пенсію за віком на пільгових умовах мають жінки, які працюють, зокрема доярками (операторами машинного доїння) в колгоспах, радгоспах, інших підприємствах сільського господарства, - після досягнення 55-річного віку і при стажі зазначеної роботи не менше 20 років за умови виконання встановлених норм обслуговування.

Оскільки Ви не пропрацювали 20 років дояркою (оператором машинного доїння), то права на пенсію за віком на пільгових умовах відповідно до пункту “д” статті 13 Закону не маєте. Право на пенсію за віком Ви набудете після досягнення віку 59 років 6 місяців.

Водночас повідомляємо, що за період до 01.01.2005 час догляду непрацюючої матері за малолітніми дітьми до досягнення кожною дитиною трирічного віку зараховується до страхового стажу на підставі записів у трудовій книжці та свідоцтв про народження дітей, тому при зверненні за призначенням пенсії до заяви необхідно долучити копії свідоцтв про народження дітей. З 01.01.2005 до страхового стажу зараховується період отримання допомоги по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку та/або допомоги при народженні дитини на підставі даних системи персоніфікованого обліку.

 

 
ЩОДО ВИКЛЮЧЕННЯ ПЕВНОГО ПЕРІОДУ ІЗ ЗАРОБІТНОЇ ПЛАТИ ПРИ ПЕРЕРАХУНКУ ПЕНСІЇ ПРАЦЮЮЧОМУ ПЕНСІОНЕРУ PDF Печать E-mail
Автор: pfu   
18.08.2016 07:22
Я отримую пенсію з 2005 року. Продовжувала працювати на підприємстві до 2015 року. Хотіла б із розрахунку пенсії виключити період з 2005 по 2009 роки. Чи маю я на це право?
 
Страховий стаж після 01.01.2004 обчислюється територіальними органами Пенсійного фонду за даними, що містяться в системі персоніфікованого обліку (стаття 24 Закону України “Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування” (далі - Закон).
Заробітна плата (дохід) для обчислення пенсії за віком відповідно до статті 40 Закону враховується за весь період страхового стажу починаючи з 1 липня 2000 року.
Читати далі...
 
ЩОДО ГРОШОВОЇ ДОПОМОГИ PDF Печать E-mail
Автор: pfu   
05.08.2016 11:07
Я пропрацювала в закладах освіти 35 років, в 2015 році мені призначено пенсію за віком. Чи зараховується до страхового стажу, що дає право на виплату грошової допомоги, період роботи в 1980-1986 роках в районному Будинку піонерів на посаді методиста?
Згідно із Порядком обчислення страхового стажу, що дає право на призначення грошової допомоги та її виплату (далі – Порядок), затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 23.11.2011 № 1191, до страхового стажу, що визначає право на виплату грошової допомоги, зараховуються періоди роботи в закладах та установах державної або комунальної форми власності на посадах, що передбачені, зокрема, Переліком закладів і установ освіти, охорони здоров’я та соціального захисту і посад, робота на яких дає право на пенсію за вислугу років, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 04.11.1993 № 909 (далі – Перелік № 909) .
Читати далі...
 
ЩОДО ЗАСТОСУВАННЯ ПОКАЗНИКА СЕРЕДНЬОЇ ЗАРОБІТНОЇ ПЛАТИ (ДОХОДУ) ПРИ ОБЧИСЛЕННІ ПЕНСІЇ PDF Печать E-mail
Автор: pfu   
02.08.2016 14:00
В 2004 році я звільнився з шахти і більше не працював. В 2005 році мені довічно призначено пенсію по інвалідності внаслідок нещасного випадку на виробництві. За який рік буде застосовано показник середньої заробітної плати (доходу) при обчисленні моєї пенсії за віком, якщо в 2016 році я виявлю бажання перейти на цей вид пенсії?
 Згідно з частиною 3 статті 45 Закону України “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування”(далі – Закон) переведення з одного виду пенсії на інший здійснюється з дня подання заяви на підставі документів про страховий стаж, заробітну плату (дохід) та інших документів, що знаходяться на час переведення з одного виду пенсії на інший в пенсійній справі, а також додаткових документів, одержаних органами Пенсійного фонду. При переведенні з одного виду пенсії на інший за бажанням особи може враховуватися заробітна плата (дохід) за періоди страхового стажу, зазначені в частині 1 статті 40 Закону, із застосуванням показника середньої заробітної плати (доходу), який враховувався під час призначення (попереднього перерахунку) попереднього виду пенсії. Якщо особа після призначення пенсії по інвалідності продовжувала працювати та набула не менш як 24 місяці страхового стажу після призначення (попереднього перерахунку) пенсії незалежно від перерв у роботі, при переведенні вперше з пенсії по інвалідності на пенсію за віком застосовується середня заробітна плата (дохід), визначена частиною 2 статті 40 Закону, тобто середня заробітна плата (дохід) за три календарні роки, що передують року звернення за переведенням вперше з пенсії по інвалідності на пенсію за віком.
Водночас, постановою Кабінету Міністрів України від 23.04.2012 № 327 “Про підвищення рівнів соціального захисту населення” передбачено зокрема, що пенсії, призначені (перераховані) до 2008 року відповідно до Закону перераховуються із застосуванням показників середньої заробітної плати (доходу) у середньому на одну застраховану особу в цілому в Україні, з якої сплачено страхові внески, за 2007 рік.

Враховуючи зазначене і ту обставину, що після звільнення в 2004 році з шахти та визнання Вас інвалідом внаслідок нещасного випадку на виробництві Ви не працювали, то при переведенні Вас в 2016 році вперше з пенсії по інвалідності внаслідок нещасного випадку на виробництві, призначеної в 2005 році відповідно до Закону України “Про пенсійне забезпечення”, на пенсію за віком відповідно до Закону - буде застосовано показник середньої заробітної плати (доходу) за 2007 рік – 1197,91 грн.

 
ЩОДО ПЕНСІЙНОГО ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ЖІНОК, ЯКІ СКОРИСТАЛИСЯ ПРАВОМ ДОСТРОКОВОГО ВИХОДУ НА ПЕНСІЮ PDF Печать E-mail
Автор: pfu   
21.07.2016 11:18

Відповідно до норм статті 26 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» (далі – Закон), вік виходу на пенсію жінок – 60 років. Пенсійний вік збільшується поступово, протягом 10 років. 

Жінкам, які скористались правом дострокового виходу на пенсію (після виповнення 55 років) відповідно до пункту 7-2 Прикінцевих положень Закону, розмір пенсії зменшується на 0,5 % за кожний повний чи неповний місяць дострокового виходу на пенсію. Зменшення розміру пенсії за віком застосовується протягом усього періоду отримання пенсії незалежно від її виду. Тобто після досягнення жінкою встановленого законодавством пенсійного віку, зменшення розміру пенсії продовжується.

У разі якщо після призначення дострокової пенсії жінка працевлаштувалась, виплата пенсії припиняється. При досягненні пенсійного віку, виплата пенсії поновлюється автоматично виходячи з показників, що були на час припинення її виплати. З урахуванням даних із системи персоніфікованого обліку про сплату страхових внесків відсоток, на який зменшено розмір пенсії, переглядається з урахуванням повних місяців страхового стажу, набутих після призначення пенсії.

Жінкам, які достроково вийшли на пенсію відповідно до пункту 7-2 Прикінцевих положень Закону, підвищення пенсії в розмірі 2,5 відсотка за кожні шість місяців більш пізнього виходу на пенсію згідно із частиною 3 статті 29 Закону не нараховується.

Приклад:  жінці, яка народилась 20.12.1958 р. (пенсійний вік - 57 років і 6 місяців), у віці 56 років достроково призначено пенсію за віком. При цьому розмір пенсії було зменшено на 9 %. З 08.01.2015р. жінка влаштувалась на роботу, а 20.06.2016р. досягла встановленого пенсійного віку. У даному випадку буде перераховано  відсотки зменшення розміру пенсії. Підвищення за більш пізній вихід на пенсію не нараховуватиметься.

 


Сторінка 5 із 11
free pokerfree poker

Статистика відвідувачів

developed byDworld