ЩОДО ВСТАНОВЛЕННЯ СТАТУСУ ЧЛЕНА СІМ'Ї ЗАГИБЛОГО (ПОМЕРЛОГО) ВЕТЕРАНА ВІЙНИ

PDF Печать E-mail
Автор: pfu   
23.02.2017 16:45

Мій чоловік помер 13 лютого 2016 року. За життя був учасником бойових дій (інтернаціоналістом) та інвалідом 3 групи. Вдруге я одружена не була. Чи маю я право на статус члена сім’ї померлого ветерана війни?

Статус члена сім’ї загиблого (померлого) ветерана війни визначається Законом України “Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту” (далі Закон).

Так, відповідно до статті 10 Закону чинність цього Закону поширюється, зокрема, на сім'ї військовослужбовців, учасників бойових дій на території інших держав, прирівняних до них осіб, які загинули (пропали безвісти) або померли внаслідок поранення, контузії чи каліцтва, одержаних під час захисту Батьківщини або виконання інших обов'язків військової служби (службових обов'язків), а також внаслідок захворювання, пов'язаного з перебуванням на фронті або одержаного в період проходження військової служби чи на території інших держав під час воєнних дій та конфліктів.

До членів сімей загиблих (тих, які пропали безвісти) військовослужбовців та інших осіб, зазначених у цій статті, належать, зокрема, один з подружжя, який не одружився вдруге.

Відповідно до Положення про порядок видачі посвідчень і нагрудних знаків ветеранам війни, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 12.05.1994 №302, особам, на яких поширюється чинність статті 10 Закону, органами праці та соціального захисту населення за місцем реєстрації видаються посвідчення з написом "Посвідчення члена сім'ї загиблого".

Для отримання документу, який підтверджує поширення на Вас Закону Вам необхідно звернутись до органів праці та соціального захисту населення за місцем Вашої реєстрації.

ЩОДО ПОРЯДКУ ПРОВЕДЕННЯ ПЕРЕРАХУНКУ ПЕНСІЙ ОСОБАМ, ЯКІ ПІСЛЯ ПРИЗНАЧЕННЯ ПЕНСІЇ ЗАЙМАЛИСЬ ПІДПРИЄМНИЦЬКОЮ ДІЯЛЬНІСТЮ.

 

Я вийшла на пенсію у 2006 році. Після виходу на пенсію я по 2009 рік займалась підприємницькою діяльністю. Чи маю я право на перерахунок пенсії?

 

Порядок проведення перерахунку пенсій особам, які після призначення пенсії продовжували працювати та набули відповідний страховий стаж, визначено частиною 4 статті 42 Закону України “Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування” (далі - Закон).

У разі, якщо особа після призначення пенсії продовжувала працювати та набула страхового стажу не менш як 24 місяці, за бажанням пенсіонера перерахунок пенсії може проводитись із дорахуванням страхового стажу та врахуванням заробітної плати за ці періоди.

Тобто, до страхового стажу враховуються всі місяці, за які сплачено страхові внески, а заробітна плата обчислюється за весь період страхового стажу починаючи з 1 липня 2000 року або за будь-які 60 календарних місяців страхового стажу до 1 липня 2000 року та за весь період страхового стажу починаючи з 1 липня 2000 року. Показник середньої заробітної плати (доходу), який враховувався під час призначення (попереднього перерахунку) пенсії, залишається незмінним.

У разі якщо застрахована особа після призначення (перерахунку) пенсії має менш як 24 місяці страхового стажу, перерахунок пенсії проводиться не раніше ніж через два роки після призначення (попереднього перерахунку). В цьому випадку дораховується лише страховий стаж. Заробітна плата (дохід), з якої обчислена пенсія, не змінюється.

Фізичні особи – суб'єкти підприємницької діяльності, у тому числі ті, які обрали особливий спосіб оподаткування, підлягають загальнообов'язковому державному пенсійному страхуванню. Вони є по відношенню до себе страхувальниками.

Враховуючи те, що страховий стаж – період (строк), протягом якого особа підлягає загальнообов'язковому державному пенсійному страхуванню та за який щомісяця сплачені страхові внески в сумі не меншій, ніж мінімальний страховий внесок, періоди, коли особа займалася підприємницькою діяльністю, за які в системі персоніфікованого обліку відсутні дані про сплату страхових внесків, до страхового стажу не зараховуються.

Якщо сума сплачених за відповідний місяць страхових внесків є меншою, ніж мінімальний страховий внесок, цей період зараховується до страхового стажу як повний місяць за умови здійснення в порядку, визначеному правлінням Пенсійного фонду, відповідної доплати до суми страхових внесків таким чином, щоб загальна сума сплачених коштів за відповідний місяць була не меншою, ніж мінімальний страховий внесок.

У разі, якщо зазначену доплату не було здійснено, до страхового стажу зараховується період, визначений за кожний місяць з урахуванням фактично сплачених страхових внесків.

Страховий стаж обчислюється територіальними органами Пенсійного фонду відповідно до вимог цього Закону за даними, що містяться в системі персоніфікованого обліку.

Таким чином, у разі якщо згідно даних персоніфікованого обліку у Вас є страховий стаж, набутий після призначення пенсії, Ви маєте право на перерахунок пенсії. Перерахунок буде проведено за вищевикладеними правилами за Вашим зверненням.


 
free pokerfree poker

Статистика відвідувачів

developed byDworld