Добровільна участь
ДОБРОВІЛЬНА УЧАСТЬ У СИСТЕМІ ЗАГАЛЬНООБОВ’ЯЗКОВОГО ДЕРЖАВНОГО СОЦІАЛЬНОГО СТРАХУВАННЯ PDF Печать E-mail
Автор: pfu   
05.04.2016 13:20

З 1 січня 2004 року в Україні запроваджено принцип пенсійного страхування, відповідно до якого майбутня пенсія залежить від страхового стажу та розміру офіційної заробітної плати, з якої сплачено обов’язкові платежі.

Діючим законодавством передбачена можливість збільшення страхового стажу, необхідного для призначення пенсії, шляхом укладення договорів добровільної участі в системі загальнообов'язкового державного соціального страхування.

 Право на добровільну участь у загальнообов’язковому державному соціальному страхуванні мають:

- члени фермерського господарства, особистого селянського господарства;

 - особи, які досягли 16-річного віку, не перебувають у трудових відносинах з роботодавцями та не належать до кола платників єдиного внеску.

Для укладення договору про добровільну участь незастрахованій особі необхідно подати до територіального органу Державної фіскальної служби України за місцем проживання:

- відповідну заяву за встановленою формою,

- копію документа, що посвідчує особу,

- копію довідки про присвоєння ідентифікаційного номера

- та копію трудової книжки (у разі наявності),

- документ, що підтверджує членство у фермерському господарстві (особистому селянському господарстві).

Договір про добровільну участь укладається на термін не менше одного року, при цьому за окремим договором  можна здійснити  одноразову сплату єдиного внеску за попередні періоди, в яких особа не підлягала загальнообов’язковому державному соціальному страхуванню, у тому числі за період з 1 січня 2004 року по 31 грудня 2010 року.

Розмір внеску визначається в Договорі, але сума сплачених внесків за кожний місяць не може бути меншою, ніж мінімальний страховий внесок. Враховуючи зміни до Закону України “Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування”, з 01 січня 2016 року - це 22 відсотки від мінімальної заробітної плати, установленої на дату укладення договору.

РОЗМІР  МІНІМАЛЬНОГО  СТРАХОВОГО ВНЕСКУ

з  1 січня     2016 року     – 303 грн 16 коп

з  1 травня  2016 року     – 319 грн 00 коп.

з  1 грудня  2016 року     – 341 грн 00 коп.

 


free pokerfree poker

Статистика відвідувачів

developed byDworld