Засідання постійної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій РДА

PDF Печать E-mail
Автор: Administrator   
05.11.2019 07:32

 

 

31 жовтня т.в.о. голови Бородянської районної державної адміністрації  Віктор Барчан провів засідання постійної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій РДА.

На порядку денному розглянуто наступні питання:

1.                  Про організацію харчування в закладах освіти Бородянського району.

2.                  Про посилення протипожежного захисту об’єктів різних форм власності в осінньо-зимовий період в населених пунктах Бородянського району.

3.                  Про стан зовнішнього  протипожежного водопостачання на території Бородянського району.

 

4.                  Про  затвердження Плану спільних дій органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування, житлово-комунальних підприємств, районних установ, підприємств та організацій щодо запобігання НС у Бородянському районі Київської області   в осінньо-зимовий період  2019-2020 року.

 

 

5.                  Про стан димових та вентиляційних каналів в житлових будинках Бородянського району Київської області  в осінньо-зимовий період 2019-2020 року.

6.                  Про стан сміттєзвалищ на території району, протипожежну та техногенну ситуацію в екосистемах  та сміттєзвалищах району.

7.                  Про План реалізації комплексу заходів щодо відновлення функціонування захисних споруд цивільного захисту за призначенням та їх доукомплектування необхідними засобами цивільного захисту і майном, затверджений рішенням Київської обласної комісії ТЕБ та НС (протокол № 5 від 06.06.2019).

8.                  Про попередження епідемії грипу та дифтерії та впровадження профілактичних заходів в Бородянському районі Київської області.

З першого питання виступили начальник відділу освіти райдержадміністрації Валентина Кухар та начальник відділу з питань дотримання санітарного законодавства Бородянського РУ ГУ Держпродспоживслужби у Київській обл. Ігор Габорець, які висвітлили результати перевірки закладів освіти РДА щодо стану організації харчування та дотримання санітарно-гігієнічних вимог та виявлення проблемних питань з організації харчування дітей. В дошкільних навчальних закладах значних порушень не виявлено. Не організовано харчування дітей  у Бабинецькій ЗОШ І-ІІІ ступенів та в Новобудській філії опорного загальноосвітнього закладу Загальцівського НВО «ЗОШ І-ІІІ ступенів – дитячий садок». Діти тут отримують буфетну продукцію, але це не заміняє нормального повноцінного харчування. За результатами обговорення, зокрема, рекомендовано провести зустрічі депутатів з ініціативною групою батьків для вирішення організації повноцінного, безпечного і якісного харчування дітей з використанням гарячих страв у Новій Буді та Бабинцях.

Начальник   Бородянського РВ ГУ ДСНС України у Київській області Віктор Дараган доповів про посилення протипожежного захисту об’єктів різних форм власності в осінньо-зимовий період. На засіданні вирішено, зокрема, організувати комісійні перевірки протипожежного стану підвідомчих об’єктів, особливу увагу приділити стану протипожежного захисту об’єктів, що забезпечують життєдіяльність населення, паливно-енергетичного комплексу, котелень, зберігання та переробки сільськогосподарської продукції, хлібозаводів, газокомпресорних станцій, лікарень та інш.; із настанням холодної пори року утеплити кришки люків колодязів пожежних гідрантів системи зовнішнього протипожежного водопостачання та встановити утеплені ополонки розміром не менше 0,6 х 0,6м для забирання води з відкритих джерел, водонапірні башти обладнати пристроями для забору води пожежним автомобілями; та інше.

Віктор Дараган також поінформував присутніх щодо стану  зовнішнього  протипожежного водопостачання на території Бородянського району, звернув увагу на непристосованість відкритих водойм до забору води пожежними машинами.

Начальник відділу з питань ЦЗ, НС, інфраструктури, ЖКГ та будівництва РДА Мирослава Шульц довела до відома членів комісії, що з метою недопущення надзвичайної ситуації у разі погіршення погодних умов відділом  розроблено план спільних дій місцевих органів влади, органів місцевого самоврядування, житлово-комунальних підприємств, районних установ, підприємств та організацій щодо запобігання виникнення НС (небезпечних подій) у районі та своєчасного реагування.

Також Мирослава Шульц надала інформацію про необхідність періодичної перевірки димових та вентиляційних каналів, як у приватному секторі, так і в багатоквартирних житлових будинках, проте натепер ця робота виконується в неповному обсязі. Комісією рекомендовано сільським та селищним радам передбачити обслуговування димових та вентиляційних каналів з отриманням відповідних дозвільних документів при житлово-комунальних підприємствах, комунальних підприємствах.

 

На засіданні комісії також розглянуто питання про стан сміттєзвалищ на території району, протипожежну та техногенну ситуацію в екосистемах  та сміттєзвалищах району, зокрема, Пісківська ОТГ має привести в належний стан несанкціоноване сміттєзвалище в смт Пісківка(за межами населеного пункту).

Начальник   Бородянського РВ ГУ ДСНС України у Київській області Віктор Дараган зі сьомого питання щодо стану споруд цивільного захисту району зазначив, що у відповідності з наказом МВС України від 09.07.2018 № 579 «Про затвердження вимог з питань використання та обліку фонду захисних споруд цивільного захисту»,  який є обов’язковим для виконання при утриманні захисних споруд цивільного захисту (сховищ і протирадіаційних укриттів) у мирний час, керівники підприємств,  установ та організацій, незалежно від  форм власності та  господарювання,  на  балансі   яких знаходяться захисні споруди, повинні забезпечити їх належний технічний стан і готовність до укриття населення. Після обговорення питання вирішено: органам місцевого самоврядування, керівникам підприємств установ та  організацій завершити проведення технічної інвентаризації захисних споруд цивільного захисту; Бородянському РВ ГУДСНС України у Київській області  спільно з відділом з питань ЦЗ,НС, інфраструктури,ЖКГ та будівництва РДА, зокрема, визначити перелік захисних споруд ЦЗ усіх форм власності, що перебувають на обліку у фонді ЗСЦЗ району, які не відповідають вимогам чинного законодавства, та забезпечити  підготовку необхідних матеріалів для звернення до Державної служби  України з надзвичайних ситуацій щодо зняття з обліку ЗСЦЗ; вжити заходи адміністративного впливу до балансоутримувачів ЗСЦЗ усіх форм власності, які не виконують вимоги чинного законодавства щодо належного утримання ЗСЦЗ, шляхом підготовки та подання відповідних звернень до правоохоронних органів,органів прокуратури та судів загальної юрисдикції.

Цього дня також обговорено питання про попередження епідемії грипу та дифтерії та впровадження профілактичних заходів в Бородянському районі Київської області. Головний лікар КНП БРР «ЦПМСД» Микола Бовсуновський підкреслив у виступі, що в  ЦПМСД є безкоштовна вакцина проти дифтерії, яку можна отримати при зверненні до сімейного лікаря. Комісією вирішено організувати впровадження інформаційно-просвітницьких програм, інтерактивних форм роботи для отримання знань і формування життєвих навичок щодо профілактики грипу, ГРВІ та дифтерії серед населення; вирішити питання щодо фінансування санітарно-гігієнічних і протиепідемічних заходів, у тому числі, закупівлі імунобіологічних препаратів проти грипу. У разі необхідності, забезпечити виділення додаткових коштів із місцевих бюджетів на імунізацію осіб груп ризику, придбання імунобіологічних препаратів, лікарських засобів для надання невідкладної медичної допомоги хворим на грип та ГРВІ.

 
free pokerfree poker

Статистика відвідувачів

developed byDworld