Відділ ЖКГ
Розширена робоча нарада щодо забезпечення пожежної та техногенної безпеки PDF Печать E-mail
Автор: Administrator   
27.12.2019 07:54

 

 

 

26 грудня т.в.о. голови Бородянської районної державної адміністрації Віктор Барчан провів розширена робочу нараду  щодо забезпечення пожежної та техногенної безпеки за участі голови районної ради Георгія Єрка, голови Бородянської селищної ОТГ Олександра Сахарука, голів та представників сільських і селищних рад району, керівників структурних підрозділів РДА, ЗМІ. На порядку денному розглянуто наступні питання:

Читати далі...
 
ІНСТРУКЦІЯ про порядок дій при розпиленні невідомої речовини (газу) PDF Печать E-mail
Автор: Administrator   
11.12.2019 08:17

 

 

 

     Останнім часом на території України почастішали випадки розпилення невідомої речовини (газу) на території навчальних закладів, об’єктах з масовим перебуванням людей, що супроводжувались істотним погіршенням самопочуття учнів, педагогів та персоналу об'єктів. Найчастіше, імовірним джерелом такої речовини (газу) є використання газового (перцевого) балончика.

Бородянський РВ ГУ ДСНС України у Київській області застерігає про небезпеку таких ситуацій.

     Газові балончики – достатньо ефективний засіб самозахисту. На жаль, при неналежному його використанні дозволяє спричинити масу неприємностей не тільки потенційному кривднику, але й особі, що його застосувала.

     Конструктивно газовий балончик складається із ємкості з іррітантом (подразнюючою речовиною), яка знаходиться під тиском. По типу розпилення газові балончики поділяються на: аерозольні, аерозольно-струменеві (або інша назва спрямований конус), струменеві та гелеві, пінні. Аерозольні газові балончики є найбільш поширеними. Вони створюють аерозольну хмару з діючої речовини шляхом її розпилення в дрібнодисперсні краплі.

     Типи газових балончиків, які натепер використовуються в правоохоронних органах і є в продажу для самозахисту, класифікують так:

1.   Газовий балончик «Терен 4М»  це балони аерозольного типу, заповнені препаратом, що містять речовини сльозогінної та подразнюючої дії (іррітанти).

2.   Газовий балончик «Кобра-1»  балон аерозольного типу, має найвищу ефективність, викликає блефароспазм (спазм кругового м’язу повік), тимчасове погіршення зору, тяжку задишку та дуже сильне подразнення слизових та шкіри.

У продажу є й інші типи газових балончиків («Черемха», «Перець» тощо), всі вони небезпечні при застосуванні.

У разі використання будь-яких балончиків (газових або перцевих) в закритих приміщеннях у зону ураження може потрапити значна кількість людей.

Чим небезпечне отруєння невідомою речовиною (газом)?

·      При потраплянні в очі викликає хімічний опік, що супроводжується різким болем в очах, рясною сльозотечою та блефароспазмом (спазм кругового м'яза повік).

·      При потраплянні на слизову оболонку верхніх дихальних шляхів провокує першіння в горлі, чхання, кашель та сильний нежить.

·      При потраплянні у легені може призвести до їх набряку, що загрожує навіть смертю потерпілого.

Як правило, вплив сльозогінного газу не є смертельним. Його подразнювальна дія триває від 5 до 30 хвилин. Але у деяких випадках він може сильно зашкодити людині. У зоні особливого ризику алергіки та хворі на астму.

 

ЩО РОБИТИ ПРАЦІВНИКУ, який опинився поруч із місцем розпилення невідомої речовини (газу)?

1.   Не піддавайтесь паніці.

2.   Потрібно якнайшвидше покинути небезпечну зону – вийдіть на свіже повітря (якщо розпилення сталося у приміщенні), закривши ніс та рот хустинкою або іншими підручними засобами (шарфом, одягом, тощо).

3.   Негайно повідомте про небезпечну подію: поліцію (телефон 102), екстрену медичну допомогу (телефон 103), пожежну охорону (телефон 101).

 

ЩО РОБИТИ ПРАЦІВНИКУ, який опинився в епіцентрі розпилення невідомої речовини (газу)?

1.   Не піддавайтесь паніці та оцініть обстановку.

2.   Негайно залиште приміщення, в якому розпилили невідому речовину (газ) із балончика, закривши ніс та рот хустинкою або іншими підручними засобами (шарфом, одягом тощо). При виході з приміщення, по-можливості, відкрийте вікна на провітрювання.

3.   Якщо у приміщенні разом з вами знаходяться колеги – негайно всі разом залиште це приміщення, як визначено у пункті 2.

4.   Якщо невідома речовина потрапила в обличчя та очі:

o   прийміть стійке положення, притуліться до стіни, або сядьте на стілець, для того щоб не впасти і не травмуватися;

o   протріть обличчя сухою хустинкою або серветкою;

o   спробуйте полегшити больові симптоми за допомогою доступних засобів (промити обличчя 2% розчином бікарбонату натрію (питної соди), а якщо ураження отримано від перцевого балончика – при наявності, промити обличчя молоком).

5.   Якщо невідома речовина потрапила в обличчя та очі комусь із ваших колег: заспокойте його та витріть йому обличчя сухою хустинкою або серветкою. Подальшу домедичну допомогу надайте у безпечній зоні.

6.   Прийміть заходи щодо евакуації людей із небезпечної зони відповідно до Плану реагування на надзвичайні ситуації установи при загрозі або виникненні надзвичайних ситуацій.

 

ДОМЕДИЧНА ДОПОМОГА

при потраплянні невідомої речовини (газу) на слизові та в очі

·      Зберігайте спокій та заспокойте людину, яка потрапила у зону ураження.

·      При наданні допомоги до приїзду медичних фахівців, пам’ятайте: очі не можна терти руками – це збільшує площу ураження. Краще обережно протерти уражене місце носовичком або серветкою.

·      Пам’ятайте, що не потрібно через силу відкривати очі – блефароспазм не дозволить це зробити одразу. Необхідно часто кліпати очима – інтенсивна сльозотеча допоможе швидше позбавитися від залишків речовини.

·      Якщо ви чи потерпіла людина носить контактні лінзи, їх необхідно одразу зняти.

·      При можливості промийте очі, шкіру, слизові 2% розчином бікарбонату натрію (харчової соди).

Бородянський РВ ГУ ДСНС України у Київській області наголошує, що всі ці заходи дають тільки полегшення, а не знімають симптоми. За подальшими рекомендаціями потрібно обов’язково звернутися до спеціалістів за кваліфікованою медичною допомогою (сімейного лікаря, офтальмолога).

При приїзді медичних фахівців – повідомте їм про всі проведені заходи по наданню домедичної допомоги.

 

Ці відомості можуть здаватися очевидними та простими, але їх знання допоможе вам не розгубитися у небезпечній ситуації та вийти з неї без втрат.

 


 
Робоча нарада щодо підготовки до можливих надзвичайних ситуацій в осінньо-зимовий період 2019-2020 років PDF Печать E-mail
Автор: Administrator   
03.12.2019 07:07

 

 

2 грудня т.в.о. голови Бородянської районної державної адміністрації  Віктор Барчан за участі голови Бородянської райради Георгія Єрка провів нараду  з  керівниками органів місцевого самоврядування, лісових господарств,  представниками житлово-комунальних підприємств, дорожньо-експлуатаційних служб та інших організацій району.

Читати далі...
 
«Чиста» енергетика - серед пріоритетів для розвитку енергонезалежної та економічно міцної України PDF Печать E-mail
Автор: Administrator   
02.12.2019 07:06

 

 

Шляхи збалансованого розвитку «чистої» енергетики із врахуванням потреб споживачів та ринку обговорили учасники X Міжнародного інвестиційного форуму з відновлюваної енергетики, що відбувся 28 листопада ц.р. в КВЦ «Парковий» за ініціативи Держенергоефективності під егідою Мінекоенерго за участю IRENA.

На Форумі виступив генеральний директор Міжнародного агентства з відновлюваних джерел енергії IRENAФранческо Ла Камера, який вперше за всю історію агентства завітав до України. 

«Я хочу запевнити, що IRENA була, є і завжди буде готовою співпрацювати із Україною. Ми бачимо значний прогрес країни у розбудові «чистої» енергетики. У ц.р. в Україні встановлено понад 2 ГВт нових «зелених» проектів. Цілком реально йти шляхом сталого енергетичного розвитку. Ми підтримуємо Вас у цьому», - повідомив генеральний директорIRENA та додав, що експерти IRENA брали активну участь у підготовці українського законодавства щодо переходу на аукціони.

ТакожФранческо Ла Камера наголосив на поступовому здешевленні «чистої» енергетики у світі, ефективності аукціонів та соціально-економічних перевагах «зелених» проектів для громад.

У свою чергу, заступник міністра енергетики та захисту довкілля з питань європейської інтеграції Костянтин Чижик окреслив стан розвитку «чистої» енергетики та представив нову законодавчу ініціативу щодо подальшого регулювання цієї сфери.

«Тільки за три квартали ц.р. у відновлюваній енергетиці введено більше об’єктів відновлюваної електроенергетики, ніж за всі попередні 10 років разом узяті. Потрібні зміни, щоб захистити як споживача, так і інвестора, щоб населення менше сплачувало, але частка «зеленої» енергії збільшувалася», - повідомив К. Чижик.

 

За словами К. Чижика, ідея нового законопроекту полягає у добровільній реструктуризації – зменшенні  «зеленого» тарифу із одночасним продовженням строку його дії. Це дозволить збалансувати дефіцит Гарантованого покупця і зробити тарифи достатніми для подальшої ефективної розвитку цієї сфери.

 

Водночас компанії зможуть взяти участь в аукціонах, перший з яких планується впровадити у квітні 2020 року.

«Сьогодні важливо зберегти інвестиційну привабливість «чистої» енергетики, яка за останні 5 років залучила  понад 4 млрд євро в Україну.  Левову частку таких інвестицій, а саме – більше 3,3 млрд євро, акумульовано на встановлення майже 4 ГВт нових потужностей відновлюваної електроенергетики. Ще понад 520 млн євро інвестовано у 2300 МВт нових потужностей, що генерують тепло з альтернативних джерелах енергії», - повідомив під час виступу Юрій Шафаренко, директор Департаменту відновлюваних джерел енергії Держенергоефективності.

Загалом, під час заходу понад 800 учасників – представники влади, бізнесу, міжнародних організацій, експерти - обговорили подальшу стратегію розвитку «зеленої» енергетики на конкурентних засадах.

Довідково:

X Міжнародний інвестиційний форум з відновлюваної енергетики ініційовано Держенергоефективності під егідою Мінекоенерго за участю Міжнародного агентства з відновлюваних джерел енергії IRENA 28 листопада ц.р. в Києві.

Управління комунікації та зв’язків з громадськістю Держенергоефективності

 
Прем’єр-міністр України та генеральний директор IRENAобговорили відновлювану енергетику у світі та в Україні PDF Печать E-mail
Автор: Administrator   
02.12.2019 07:05

 

 

«За останні 5 років у «зелену енергетику» інвестовано 4,8 млрд доларів.
Це найбільший показник за всі роки незалежності нашої держави», - повідомив Олексій Гончарук в ході зустрічі з генеральним директором Міжнародного агентства з відновлюваних джерел енергії (IRENA) Франческо Ла Камера.

Зустріч відбулася за підсумками XМіжнародного інвестиційного форуму з відновлюваної енергетики, на відкритті якого виступив Франческо Ла Камера на запрошення Держенергоефективності.

Під час перемовин Прем’єр-міністр України наголосив: «Нашою метою є збільшення частки відновлюваної енергетики. Наразі ми розробляємо стратегію переходу на відновлювану енергетику до 2050 року. Ми би високо оцінили співпрацю з IRENA у цьому напрямку».

Пан Франческо Ла Камера висловив підтримку діям українського Уряду: «Україна йде в правильному напрямку. Ви можете розраховувати на нас у питаннях розвитку системи відновлюваної енергетики в вашій країні».

Крім цього, на зустрічі обговорювали впровадження аукціонної системи закупівлі «чистої» електроенергії для стимулювання розвитку відновлюваної енергетики. Перший аукціон має відбутися вже в квітні 2020 року.

Нагадуємо, що Україна стала повноправним членом IRENA у 2018 році.

Україну було обрано до складу Програмно-стратегічного комітету IRENA на 2019 – 2021 роки 26 червня ц.р. під час сімнадцятого засідання Ради IRENA. Також домовлено про включення України до складу комітету з повноважень десятого засідання Асамблеї IRENA.

Джерело: https://www.kmu.gov.ua/news/v-zelenu-energetiku-investovano-48-milyardiv-dolariv-za-ostannih-5-rokiv-oleksij-goncharuk

Управління комунікації та звязків з громадськістю

 


 


Сторінка 1 із 87
free pokerfree poker

Статистика відвідувачів

developed byDworld