Учасники проекту «Продуктивні громади» отримали фінансування на реалізацію власних проектів

PDF Печать E-mail
Автор: Administrator   
12.04.2018 13:24

 

 

Проект «Продуктивні громади», що реалізується Ресурсним центром ГУРТ разом з World Jewish Relief (Всесвітня єврейська допомога), досяг кульмінаційного етапу. Проект покликаний підвищити потенціал існуючих соціальних підприємств та малого бізнесу в Київській області. Його учасники взяли участь у тренінгах, отримали профільні консультації, розробили власні бізнес-плани та ознайомилися з досвідом інших успішних підприємців, які вже втілили свої проекти з допомогою ГУРТа. Після проведення конкурсу бізнес-планів було визначено проекти-переможці, які отримали фінансування.

Для реалізації проекту було обрано три громади Київської області: БородянкаБоярка та Васильків. Для визначення зацікавленості участі громади в проекті в 2017 році були організовані зустрічі з представниками місцевої влади. Згодом - проведені заходи у форматі «World café» («Світове кафе») для визначення потреб громад, а також тренінги «Розпочни свій бізнес» за програмою Міжнародної організації праці для зацікавлених учасників. На тренінгах розглядалися різні питання, що стосуються бізнесу: маркетинг, фінансове планування, калькуляція собівартості, управління персоналом тощо. Як свідчать коментарі учасників проекту, ці тренінги були корисними навіть для тих, хто вже мав досвід підприємницької діяльності. Впродовж проекту учасники отримували консультації від експертів щодо фінансових, юридичних та інших аспектів бізнес-планування, також їм надавалася підтримка з оцінки потенціалу їхнього бізнесу.

 

В рамках проекту «Продуктивні громади», під час навчального візиту, учасники мали змогу надихнутися успішним досвідом підприємниці з проекту, що вже реалізований Ресурсним центром ГУРТ. Як працюють ті, хто отримував грантову підтримку раніше (впродовж 2015-2017 рр.), було продемонстровано в прес-турі, що відбувся в жовтні 2017 року. Під час бізнес-бранчу «Життєздатний малий бізнес – фундамент громадянського суспільства України» відбувалося неформальне спілкування донорів та учасників програм підтримки малого бізнесу.

Переможцем став сервісний центр "Цифровий світ" з технічного обслуговування громадян у Бородянці, який заснували Максим Єрохін та Андрій Дука. Пан Андрій розповів, що розпочав свій професійний шлях як волонтер одного з проектів UNDP, надавав технічну підтримку Центру психологічного розвитку свого міста, там і дізнався про грантову програму для соціальних підприємців, що реалізує ГУРТ.

«У нас в районі практично немає сервісів надання таких послуг (з ремонту комп’ютерів, техніки, тощо), є окремі майстри, але от центру немає», - пояснює пан Дука актуальність свого бізнесу. За послугами Андрія та Максима звертаються не тільки окремі люди, а й організації. Пілотним майданчиком, де майстри реалізовували свою технічну майстерність, була одна з місцевих шкіл, зараз планується співпраця з міською лікарнею, де буде створена локальна інтернет-мережа та вся супутня інфраструктура для доступу в інтернет для лікарів та персоналу. Досвід співпраці із такими об’єктами, як школа та лікарня, свідчить, що учасники проекту мають достатньо вмінь та навичок для обслуговування організацій. Окрім того, вони також допомагають знайти роботу своїм землякам – наразі працевлаштували в Центр трьох осіб, ще з трьома є домовленість про партнерство.   

Приватний підприємець Віталій Рибаченко (Бородянка) надає перукарські послуги вже 20 років, з 2013 року – як приватний підприємець. Помітила його бізнесову «жилку», як він сам вважає, вже теперішня дружина, котра надавала приміщення для його діяльності. Помітивши, що Віталій має потенціал до заохочення інших та створення креативної команди майстрів, сказала йому, що він не довго працюватиме «на когось». Дійсно, так і відбулось. Спочатку він отримав дозвіл від селищної ради на переобладнання кімнати у власному приватному будинку на перукарню, згодом з’явилася можливість винаймати окреме приміщення. Саме селищна рада дала йому інформацію про можливість участі у грантовому проекті.

 

Розвивати розпочату справу стає все складніше, визнає Віталій, бо постійно дорожчають і витратні матеріали, і комунальні послуги, при цьому пільг для дрібних підприємців не передбачено. Тому допомога від Всесвітньої єврейської допомоги виявилася дуже доречною. Також, завдяки експертній підтримці у написанні бізнес-планів, підприємцю вдалося усвідомити деякі недоліки в своїй діяльності і виправити їх, щоб надалі успішніше розвивати власний салон краси.  

«Для Ресурсного центру ГУРТ одним із пріоритетних напрямків діяльності є підтримка малого підприємництва у громадах, - коментує виконавчий директор ГУРТа Богдан Маслич. - Ми шукаємо підприємців, які потребують підтримки, аби розпочати власну справу, оскільки вважаємо, що саме малий бізнес здатен найбільше підтримувати соціальні ініціативи у громаді, в якій він працює. Ми навчаємо їх, допомагаємо створити бізнес-план і надаємо часткову фінансову підтримку для його впровадження. Для нас важливо підтримувати саме тих підприємців та підприємиць, послуги яких є найбільш затребуваними у громаді, – тоді такий бізнес напевне буде мати успіх».

 

 
free pokerfree poker

Статистика відвідувачів

developed byDworld