До уваги переселенців
Безкоштовна гаряча лінія ГО "Донбас СОС" PDF Печать E-mail
Автор: Administrator   
18.02.2020 06:28

0800 - 309 -110

 
БЕЗКОШТОВНА ЮРИДИЧНА ДОПОМОГА PDF Печать E-mail
Автор: Administrator   
23.12.2015 12:14

 

з 10.00 до 17.00 години надається за адресою: смт Бородянка, вул. Центральна (раніше  – Леніна), 327, кабінет № 8, тел. 063-71-29-022.

Допомога надається Громадською правозахисною організацією «Права людини». Усі деталі +38-044-361-39-35, е-mail: Этот e-mail адрес защищен от спам-ботов, для его просмотра у Вас должен быть включен Javascript , Facebook: https://www.facebook.com/PravaLudini.


Офіційний сайт: www.prava-lyudyny.org.

 
Безоплатна медична допомога PDF Печать E-mail
Автор: Administrator   
29.11.2017 14:37

Як і де вимушені переселенці можуть отримати безоплатну

медичну допомогу

Відповідно до статті 49 Конституції України зазначає, що «кожен має право на охорону здоров’я, медичну допомогу та медичне страхування. У державних і комунальних закладах охорони здоров’я медична допомога надається безоплатно».

Забезпечення ліками та медичні послуги за місцем реєстрації

Згідно з ч. 1. ст. 9 Закону України «Про забезпечення прав і свобод внутрішньо переміщених осіб», вимушені переселенці мають право на забезпечення лікарськими засобами у випадках та порядку, визначених законодавством та на надання необхідної допомогу в державних та комунальних закладах охорони здоров’я.

Фізична особа, що офіційно проживала на території, яка на даний час не є підконтрольною Україні, після отримання довідки про взяття на облік ВПО, відповідно до законодавства має право отримати необхідну допомогу за новим місцем проживання.

Місцеві ограни виконавчої влади та органи місцевого самоврядування, в межах своєї компетенції, забезпечують надання медичних послуг для ВПО у комунальних закладах охорони здоров’я, які знаходяться у відповідному населеному пункті.

Відмова у наданні допомоги та письмові звернення

Разом з тим, необхідно відзначити наступне: якщо медичний працівник відмовляє переселенцю в наданні медичної допомоги з будь-якої причини (наприклад, людина не має місця реєстрації взагалі), то такі дії є незаконними й можуть бути розцінені як дискримінація.

Оскільки, відповідно до ст. 38 Закону України «Основи законодавства України про охорону здоров’я» кожний пацієнт, який досяг 14-ти років і який звернувся на надання йому медичної допомогу, має право на вільний вибір лікаря, якщо останній може запропонувати свої послуги, та вибір методів лікування відповідно до його рекомендацій. Кожен пацієнт має право, коли це виправдано його станом, бути прийнятим у будь-якому закладі охорони здоров’я за своїм вибором, якщо цей заклад має можливість забезпечити відповідне лікування.

Навіть, якщо особу не було взято на облік як ВПО, то відповідно до Закону України «Про свободу пересування та вільний вибір місця проживання в Україні», реєстрація місця проживання чи місця перебування особи або її відсутності, не можуть бути підставою для обмеження реалізації прав і свобод, передбачених Конституцією України.

Тому, в подібних випадках, необхідно отримати від лікаря письмову відмову у наданні медичної допомоги з зазначенням причини. Якщо лікар відмовляється від надання письмової відповіді, тоді необхідно подати письмову скаргу на ім’я головного лікаря закладу.

 

Також не завадить подати скаргу (краще письмову) до відповідного Департаменту охорони здоров’я обласної державної адміністрації. Можна також написати заяву до поліції за ст. 139 Кримінального кодексу України (Ненадання допомоги хворому медичним працівником) та звернутися до суду з позовною заявою про відшкодування завданої відмовою лікаря шкоди.

 
Мінсоцполітики повідомляє про відкриття рахунків для допомоги переселенцям PDF Печать E-mail
Автор: Administrator   
25.01.2016 07:26

 

Міністерство соціальної політики повідомляє, що у зв’язку зі складною ситуацією, в якій опинилися постраждалі та внутрішньо переміщені особи, з метою надання їм підтримки відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 01.10.2014 № 535 «Про затвердження Порядку використання коштів, що надійшли від фізичних та юридичних осіб для надання одноразової грошової допомоги постраждалим особам та внутрішньо переміщеним особам» відкрито рахунки для зарахування коштів від фізичних та юридичних осіб для надання одноразової допомоги особам вищезазначених категорій:

1.     Для зарахування коштів у національній валюті (гривні):

Міністерство соціальної політики України

ЄДРПОУ – 37567866

рах. 31252301178737 в Державній казначейській службі України, м. Київ МФО 820172

 

2.     Для зарахування коштів у євро та доларах США:

Міністерство соціальної політики України

ЄДРПОУ – 37567866

рах. 25302020054709 в АТ «Укрексімбанк» м. Києва

МФО 322313

 

 

Зважаючи на складну соціально-економічну ситуацію, в якій опинилися громадяни зазначених категорій, надання такої допомоги є вкрай важливим для забезпечення їхньої життєдіяльності.

 
Шлях переселенця PDF Печать E-mail
Автор: Administrator   
11.02.2015 21:39

скачати файл

 


free pokerfree poker

Статистика відвідувачів

developed byDworld