У КОДА розробили комплексний план заходів для попередження поширення грипу в регіоні

PDF Печать E-mail
Автор: Administrator   
16.01.2016 08:08

 

З початку епідемічного сезону на грип у Київській області захворіло майже 162 тисячі осіб, з них – 108 тис. дітей. Наразі не зафіксовано жодного смертельного випадку. Епідеміологічний поріг не перевищено, захворюваність нижча від епідпорогу на 48%.

Упродовж минулого тижня (з 8 по 15 січня 2016 року) на гострі респіраторні інфекції грипоподібні захворювання та тяжкі гострі респіраторні інфекції в області захворіло 13220 осіб, в тому числі 7347 дітей (55 % від усіх захворілих). Із них госпіталізовано 326 осіб (2,46%). Випадки смерті від грипу не зафіксовані. Показник захворюваності залишається нижчим від епідпорогу на 48%.

 

Державна установа "Київський обласний лабораторний центр Держсанепідслужби України" проводить дослідження матеріалу від хворих з підозрою на грип культуральним методом. Є в наявності необхідні швидкі тести для імунохроматографічного аналізу. В даний час додатково закуплені необхідні тест-системи для проведення досліджень методом полімеразно-ланцюгової реакції.

 

 

У зв'язку із інформацією, що з’явилася у засобах масової інформації щодо захворюваності на грип у Броварському районі, фахівцями департаменту охорони здоров"я та Санепідслужби області була проведена перевірка роботи лікувально-профілактичних закладів Броварського району. Встановлено, що ситуація в районі відповідає сезону. Хворі, які перебувають в стаціонарах, мають захворювання середньої тяжкості.

Тож упродовж останніх тижнів фахівці відзначають збільшення захворюваності на грип та гострі респіраторні захворювання у Київській області. Проте епідемічний поріг не досягнутий, захворюваність нижча від епідпорогу на 46%.

Для попередження поширення захворювань на грип та ГРВІ і для уникнення епідемічних ускладнень та можливих летальних наслідків у Київській облдержадміністрації  розробили відповідний комплексний план організаційних та протиепідемічних (профілактичних) заходів у епідемічний сезон 2015-2016 років.

Згідно нього, у передепідемічний період відповідні служби постійно здійснюють оперативний аналіз епідситуації щодо стану захворюваності населення регіону на грип та ГРВІ. Також організовано постійний забір матеріалу від хворих на грип та ГРВІ, в першу чергу, в колективах (дитячих дошкільних, загальноосвітніх закладах, інтернатах, будинках дитини, будинках для осіб похилого віку), а також від осіб із тяжкими гострими респіраторними інфекціями, з метою ідентифікації збудника захворювання.

Обласні заклади охорони здоров’я готові до сезонного підвищення захворюваності населення на грип та ГРВІ. Забезпечено запас необхідних лікарських засобів, у тому числі противірусних препаратів, дезінфекційних, антисептичних та засобів індивідуального захисту, тест-систем, реагентів та витратних матеріалів для проведення вірусологічних досліджень на грип. Укомплектовано бригади для надання консультативної та медичної допомоги. Також обладнано ізолятори для тимчасового перебування хворих на грип та ГРВІ у будинках дитини, школах-інтернатах та інших установах інтернатного (закритого) типу, оздоровчих закладах тощо.

Також у КОДА розроблено детальний план організаційних заходів у епідемічний період.

 

 

 
free pokerfree poker

Статистика відвідувачів

developed byDworld