Тренінг аграріїв у Бородянці

PDF Печать E-mail
Автор: Administrator   
26.02.2018 07:40

 

22 лютого т.в.о. голови Бородянської районної державної адміністрації Валентин Корнієнко взяв участь у семінарі-тренінгу аграріїв району «Аграрні розписки - нові можливості для агровиробників». У залі селищної ради Бородянки також були присутні начальник відділу фінансово-кредитного забезпечення департаменту АПР Київської обласної державної адміністрації Лідія Литвиненко, начальник відділу агропромислового розвитку Бородянської  РДА Тамара Фурт, начальник відділу АПР Макарівської РДА Олександр Нечай,  начальник відділу АПР Києво-Святошинської РДА  Микола Войтул, регіональний представник проекту «Аграрні розписки в Україні» по Київській області Олександр Сопільняк, радник директору департаменту АПР КОДА Тетяна Брівко, представники банків, керівники та фахівці сільськогосподарських підприємств Бородянського, Макарівського та Києво-Святошинського районів, ЗМІ.

 

Т.в.о. голови Бородянської районної державної адміністрації Валентин Корнієнко привітав учасників тренінгу та відзначив вагомість і нагальність сьогоднішньої зустрічі. Ним повідомлено також, що нещодавно призначено нового заступника голови Київської ОДА Івана Турчака, який опікуватиметься аграрною політикою.

 

 

Проект «Аграрні розписки в Україні» впроваджується IFC, членом Групи Світового банку в партнерстві зі Швейцарською Конфедерацією для покращення доступу до фінансових та матеріальних ресурсів для малих та середніх сільгоспвиробників шляхом впровадження аграрних розписок в Україні у відповідності до закону України «Про аграрні розписки».

Начальник відділу фінансово-кредитного забезпечення департаменту АПР КОДА Лідія Литвиненко виступила з доповіддю «Державна підтримка АПК у 2018 році». Координатор Проекту «Аграрні розписки в Україні» в Київській області Олександр Сопільняк спільно з представниками банків ознайомили учасників семінару з видами аграрних розписок, їх оформленням, виконанням, а також особливостями розрахунків, які необхідно здійснювати під час оформлення аграрних розписок. Крім того, фахівці сільгосппідприємств отримали інформацію щодо співпраці з використанням аграрних розписок від потенційних кредиторів.

Аграрні розписки можуть зайняти свою нішу на ринку кредитування, коли сільгоспвиробники будуть мати різноманітні пропозиції від банків та інших фінансових установ, переробників сільськогосподарської продукції, компаній, які пропонують насіння, добрива, засоби захисту рослин, сільськогосподарську техніку та обладнання, надають послуги зі вбирання, збереження врожаю. Якщо такі пропозиції будуть вигідні аграріям, то вони вже найближчим часом матимуть можливість активно використовувати аграрні розписки для залучення додаткового фінансування.

 

Довідково:

Поняття «аграрна розписка» вперше з’явилася в українському законодавстві у зв’язку з прийняттям Закону України «Про аграрні розписки» від 06.11.2012 р. Відповідно до ст. 1 Закону, аграрна розписка – товаророзпорядчий документ, що фіксує безумовне зобов’язання боржника, яке забезпечується заставою, здійснити поставку сільськогосподарської продукції або сплатити грошові кошти на визначених у ньому умовах.

Закон виділяє 2 види аграрних розписок: товарну та фінансову. Під товарною аграрною розпискою Закон розуміє таку аграрну розписку, що встановлює безумовне зобов’язання боржника за нею здійснити поставку узгодженої сільськогосподарської продукції, якість, кількість, місце та строк поставки якої визначені аграрною розпискою (ст. 3 Закону). У свою чергу, фінансовою аграрною розпискою визнається така аграрна розписка, що встановлює безумовне зобов’язання боржника сплатити грошову суму, розмір якої визначається за погодженою боржником і кредитором формулою, з урахуванням цін на сільськогосподарську продукцію у визначеній кількості та якості (ст. 5 Закону).

 

Аграрні розписки в Україні впроваджуються з 2015 року за підтримки Міністерства аграрної політики та продовольства України та Міністерства юстиції України.

 

 

 
free pokerfree poker

Статистика відвідувачів

developed byDworld