День поля в Немішаївському інституті картоплярства НААН України

PDF Печать E-mail
Автор: Administrator   
17.07.2017 08:13

 

14 липня голова Бородянської районної державної адміністрації А.Анісімов спільно з головою Бородянської районної ради Г.Єрком та директором департаменту агропромислового розвитку Київської облдержадміністрації С.Шупиком був присутнім на Дні поля в Немішаївському інституті картоплярства НААН України.

Цього дня прадавня сільськогосподарська культура картопля об’єднала навколо себе на цікавому науково-практичному заході науковців і фермерів, селекціонерів і хіміків, керівників різних рівнів та аграріїв.

 

Конференцію було розпочато урочистим відкриттям меморіальних дощок двом непересічним особистостям у світі науки - колишньому директору інституту картоплярства (1989-1999рр.), доктору біологічних наук, професору, академіку УААН А.Кучку та доктору сільськогосподарських наук, професору, заслуженому працівнику сільського господарства України, кавалеру Ордену Трудового Червоного Прапора та медалі «За трудову доблесть» А.Осипчуку. Як зазначили у своїх виступах їхні учні і колеги, ці видатні вчені  були і залишаться для інституту прикладом сумлінного та самовідданого служіння на ниві селекції.

 

 

В другій частині заходу чисельні гості відвідали дослідне поле інституту, де їм було представлено палітру сортів посівів картоплі, над якими працював колектив інституту, враховуючи і потреби ринку, і вимоги споживачів, і конкурентоспроможність, і стійкість культури до хвороб та несприятливих погодних умов, і ряд інших не менш важливих чинників.

У пленарній частині Дня поля, що відбулась в актовому залі інституту картоплярства, з вітальним словом до присутніх звернулись голова Бородянської райдержадміністрації А.Анісімов, голова Бородянської районної ради Г.Єрко, директор  департаменту АПР КОДА С.Шупик, президент Української асоціації виробників картоплі Ю.Антропов, директор  департаменту АПР Кіровоградської ОДА С.Коренюк, голова Немішаївської селищної ради С.Замідра, директор Немішаївського агротехнічного коледжу В.Альохін, чисельні керівники та представники інститутів НААН України, представники фермерських господарств Рівненщини, Одещини та Полтавщини.

Як зазначив у своєму виступі очільник Бородянського району А.Анісімов, Бородянщина пишається Інститутом картоплярства, широко відомим і знаним на теренах України і Європи. Голова райдержадміністрації запевнив науковців у цілковитій підтримці та підкреслив, що потрібно спільно працювати над перспективами розвитку інституту та галузі в цілому, аби поширювати напрацювання селекціонерів, залучаючи до цього достатні інвестиційні ресурси.

 

На завершення конференції директор Інституту картоплярства, член-кореспондент НААН України А.Бондарчук вручив відзнаки «Почесний картопляр України» голові ФГ «Аделаїда», доктору економічних наук С.Рибалку, директору ТОВ «АГРІКО-Україна», віце-президенту Української асоціації виробників картоплі М.Гордійчуку, зав. кафедрою агрохімії та якості продукції рослинництва ім. О.І.Душечкіна НУБіП України, члену-кореспонденту НААН А.Бикіну.

 

 

 

 
free pokerfree poker

Статистика відвідувачів

developed byDworld