Фонд соціального страхування України
З початку року на Київщині допомогу по вагітності та пологах отримали понад 6 тис. працюючих жінок PDF Печать E-mail
Автор: Administrator   
13.12.2018 07:11


 

Як відзначив начальник управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Київській області Георгій Галиць, з початку року допомогу по вагітності та пологах отримали 6053 застраховані особи. Загальна сума витрат склала понад 147 млн. гривень. При цьому, у листопаді поточного року допомогу по вагітності та пологах отримали 672 застраховані особи на суму 14333 тис. гривень.

 

 

За словами керівника обласного управління, допомога по вагітності та пологах надається за рахунок коштів Фонду соціального страхування України за весь період непрацездатності по причині вагітності та пологів у розмірі 100% середньої заробітної плати і не залежить від страхового стажу. Підставою для призначення допомоги по вагітності та пологах є виданий у встановленому порядку листок непрацездатності. Загалом фінансування допомоги здійснюється за 126 календарних днів (180 днів — для осіб постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи І-ІІІ категорії) і перераховується на окремий поточний рахунок роботодавця не пізніше десяти робочих днів з дня отримання заяви-розрахунку.

Георгій Галиць додав, що роботодавець здійснює виплату допомоги застрахованій особі в найближчий після дня призначення допомоги строк, встановлений для виплати заробітної плати.

 

 

На Київщині витрати на всі види допомог склали понад 470 млн. гривень

 

 

 

 

За оперативними даними, витрати на всі види допомоги (тимчасова непрацездатність, вагітність та пологи, поховання) по Київській області станом на 1 грудня цього року склали 474436 тис. грн., що на 99085 тис. грн. або на 26,4% більше за аналогічний період 2017 року. Про це повідомляє управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Київській області.

-         по тимчасовій непрацездатності - 324959,0 тис. грн. (68,5%);

-         по вагітності та пологах – 147739,0 тис. грн. (31,1%);

-         на поховання - 1738,0 тис. гривень (0,4%).

 
25,4% зареєстрованих профзахворювань є наслідком недосконалості механізмів та робочого інструменту PDF Печать E-mail
Автор: Administrator   
13.12.2018 07:09

 

 

 

Як повідомляє прес-служба виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України, основними обставинами, внаслідок яких виникли професійні захворювання в українських працівників, є недосконалість механізмів та робочого інструменту – 25,4%, недосконалість технологічного процесу – 18,4% та неефективність роботи засобів індивідуального захисту – 15,1%. Розподіл наведено за аналітичними даними Фонду соціального страхування України за 9 місяців 2018 року.

Упродовж січня–вересня поточного року робочими органами виконавчої дирекції Фонду зареєстровано 1 314 випадків професійних захворювань, це на 12,7% менше, ніж за той же період 2017 року. Загальна кількість встановлених діагнозів професійних захворювань за 9 місяців 2018 року сягає 2 194.

При діагностуванні в застрахованої особи захворювання, що має виробничі причини, Фондом соціального страхування України здійснюється фінансування допомоги по тимчасовій втраті працездатності, лікування всіх прямих наслідків страхового випадку в закладах охорони здоров’я, за потреби забезпечується реабілітаційне лікування відповідно до висновку лікарсько-консультативної комісії закладу охорони здоров’я.

У разі встановлення інвалідності, застрахованій особі за рахунок коштів Фонду виплачується одноразова допомога, призначаються щомісячні страхові виплати, фінансуються лікарські засоби та вироби медичного призначення, санаторно-курортне лікування та інше.

У структурі професійних захворювань перше місце займають хвороби органів дихання – 39,8% від загальної кількості діагнозів по Україні (873 випадки). Захворювання опорно-рухового апарату (радикулопатії, остеохондрози, артрити, артрози) складають 27,6% (606 випадків). Хвороби слуху – 12% (263 випадки), вібраційна хвороба – 5,8% (127 випадків).

Найбільше професійних захворювань сталося в галузі добувної промисловості і розробленні кар’єрів – 82,3% від загальної кількості (1 081 особа), що на 14,3% (181 особу) менше у порівнянні з відповідним періодом минулого року.


 
Особи з інвалідністю з трудового каліцтва забезпечуються медико-соціальними послугами за кошти Фонду PDF Печать E-mail
Автор: Administrator   
06.12.2018 06:12

 

 

Особи, які отримали інвалідність внаслідок нещасних випадків на виробництві або професійних захворювань, упродовж усього періоду до відновлення здоров’я мають право на отримання, за рахунок коштів Фонду соціального страхування України, лікування в закладах охорони здоров’я за всіма прямими наслідками страхового випадку, санаторно-курортне лікування, забезпечення лікарськими засобами та виробами медичного призначення, засобами реабілітації, колясками, протезно-ортопедичними виробами, медичним доглядом і побутовим обслуговуванням тощо.

Медичні і соціальні послуги фінансуються Фондом у необхідному обсязі відповідно визначеної висновками ЛКК та МСЕК потреби.

З початку 2018 року управлінням виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Київській області санаторно-курортним лікуванням забезпечено 157 осіб з інвалідністю внаслідок трудового каліцтва, з них 10 – пацієнти з ушкодженням хребта та спинного мозку із супроводжуючими особами.

За оперативними даними станом на 1 грудня 2018 року в закладах охорони здоров’я Київщини було проліковано та забезпечено медичною реабілітацією 140 потерпілих внаслідок нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання. Лікарськими засобами та виробами медичного призначення забезпечено 79 потерпілих.

Протягом 11 місяців цього року обласним управлінням та його структурними підрозділами, відповідно до укладених договорів, було забезпечено 83 потерпілих технічними та іншими засобами реабілітації (протезно-ортопедичними та іншими виробами). Спеціальними засобами пересування (колясками) забезпечено 8 потерпілих.

Також упродовж зазначеного періоду виплати на спеціальний медичний догляд отримали 24 особи з інвалідністю через професійну діяльність, на постійний сторонній догляд – 92 особи, на побутове обслуговування – 91 потерпілий.

Крім того, упродовж січня-листопада поточного року очним протезуванням було забезпечено 2 потерпілих. Проводилась компенсація витрат на бензин, ремонт і технічне обслуговування автомобілів та на транспортне обслуговування для 103 осіб з інвалідністю.

Крім фінансування медико-соціальних послуг, у разі настання страхового випадку, управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Київській області здійснює такі виплати:

-     допомогу у зв’язку з тимчасовою непрацездатністю до відновлення працездатності або встановлення інвалідності;

-     одноразову допомогу в разі стійкої втрати професійної працездатності або смерті потерпілого;

-     щомісячні страхові виплати у разі часткової чи повної втрати працездатності, що компенсує відповідну частину втраченого заробітку потерпілого;

-     страхові виплати потерпілому у розмірі його середньомісячного заробітку при тимчасовому переведенні потерпілого на легшу нижчеоплачувану роботу;

-     щомісячні страхові виплати особам, які мають на неї право в разі смерті потерпілого;

-     відшкодування вартості ритуальних послуг, пов’язаних з похованням померлого працівника.

 

 

Дотримання правил електробезпеки в службових приміщеннях – це безпека на робочому місці

 

На цьому наголошує начальник відділу з профілактики страхових випадків управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Київській області Олексій Савченко.

За його словами, травматизм на виробництві не випадково почали прирівнювати до національного лиха. Він завдає багато горя і страждань не лише конкретним людям, їхнім рідним та близьким, а й безпосередньо впливає на економіку країни, бо ці особисті трагедії несуть чималі суспільні втрати, негативно позначаються на рівні життя народу.

Цілковито безпечних та нешкідливих умов праці практично не існує. Реальним виробничим умовам праці притаманна, як правило, наявність певних шкідливих та небезпечних факторів, наслідком яких є профзахворювання та травматизм.

Виробничі, складські, побутові, офісні та інші приміщення на території підприємств мають розгалужену мережу живлення електроспоживачів, що вже є потенційно небезпечним виробничим фактором, а також мають різноманітне електрообладнання, устаткування та пристрої (прилади), якими користуються працівники в процесі трудової діяльності.

Дотримання вимог безпечної експлуатації електропроводки в приміщеннях запобігає її перевантаженню, що може привести до травмування обслуговуючого персоналу. Так, неприпустимим є практика збирання електросхем по типу «подовжувач в подовжувач», вмикання одночасно декількох потужних приладів. Миттєве відключення автоматичного вимикача відбувається  лише при різких перепадах електричного струму (в основному при короткому замкненні), а при плавному зростанні навантаження на мережу (послідовно йде включення електроприладів) автомат не вимикає струм, що може призвести до її перевантаження, подальшого нагріву електропроводки та руйнування захисної ізоляції кабелю.

Непоодинокі випадки, коли в одному приміщенні експлуатуються одночасно декілька комп'ютерів та іншого побутового чи офісного обладнання. В цьому разі потрібно додержуватись балансу між можливостями проводки та її експлуатацією. Розетки, вилки, вимикачі повинні мати цілісний корпус без пошкоджень і тріщин. Їх нагрівання або іскріння свідчить про неполадки. Навіть короткочасний і несистематичний нагрів є небезпечною ознакою. Крім того, він негативно впливає на ізоляцію кабелів і на контакти в розетках. Також, хай і незначні ушкодження або тріщини, стають місцем підвищеної небезпеки.

Ізоляція шнурів обладнання та подовжувачів повинна відповідати вимогам їх експлуатації. Нагрівання шнура, іскріння є ознакою несправності.

Стан проводки в офісному приміщенні повинен відповідати нормам правил безпечної експлуатації.

Як не дивно, але причини нещасних випадків на робочому місці з електрикою залишаються практично незмінними протягом десятиліть – це порушення правил експлуатації або використання несправних електроприладів, необережність та неуважність  користувачів , спроби самостійного розбирання і ремонту електроприладів. Здавалося б про ці причини знають і пам'ятають усі, починаючи з дитячого віку, але іноді їх ігнорують.

Небезпека електротравматизму особливо велика тому, що електричний струм неможливо виявити ні за зовнішнім виглядом, ні за звуком, ні за запахом. Ураження струмом виникає з такою швидкістю, що людина не спроможна самостійно звільнити себе від електропроводки або приладів, що знаходяться під напругою.

Тому, для уникнення небезпечної ситуації, слід виконувати наступні правила:

1) не залишати працюючу техніку без нагляду;

2) не накривати корпус нагрівальних приладів і не перекривати їх вентиляцію;

3) не допускати контакту приладів, фурнітури та кабелів з водою і вологими руками;

4) не розбирати прилади та не проводити ремонт при увімкненому живленні;

5) не виконувати ремонт електрообладнання самостійно при відсутності належної кваліфікації;

6) не допускати експлуатації несправних приладів.

Необхідно взяти до уваги, що виконання нормативно-правових актів з питань електробезпеки є обов’язковою нормою як для  роботодавця, так і для працівників. Основним нормативно-правовим актом з охорони праці з цього питання є Правила безпечної експлуатації електроустановок споживачів (НПАОП 0.00.1.2198). Додержання вимог правил з електробезпеки збереже життя та здоров’я працюючих.

 

  


 
Введення воєнного стану не вплине на здійснення Фондом соціального страхування страхових виплат і матеріального забезпечення PDF Печать E-mail
Автор: Administrator   
29.11.2018 07:22

 

 

Усі види матеріального забезпечення, страхових виплат, медичних і соціальних послуг, що фінансуються Фондом соціального страхування України, в умовах воєнного стану будуть надаватись безперебійно та в повному обсязі.

За рахунок коштів Фонду здійснюється надання:

– допомоги по тимчасовій втраті працездатності (оплата за лікарняними листками);

– допомоги по вагітності та пологах;

– допомоги на поховання;

– одноразових допомог та щомісячних страхових виплат потерпілим на виробництві та членам їх сімей;

– реабілітаційного лікування працюючих у санаторно-курортних закладах за їх вибором;

– санаторно-курортного лікування осіб з інвалідністю внаслідок трудового каліцтва;

– забезпечення протезними виробами, спеціальними засобами пересування (колясками);

– фінансування лікування в закладах охорони здоров’я всіх прямих наслідків нещасних випадків на виробництві або професійних захворювань та інше.

 


 
Реабілітація дітей застрахованих батьків – один з пріоритетних напрямків діяльності управління соцстраху Київщини PDF Печать E-mail
Автор: Administrator   
19.11.2018 07:11

 

 

 

Право на реабілітаційне лікування в санаторно-курортних закладах за рахунок коштів Фонду соціального страхування України (далі – Фонд) має кожна застрахована особа, а також члени її сім’ї (діти) за наявності медичних показань.

 

 

Фонд соціального страхування України забезпечує 100-відсоткове покриття потреби в забезпеченні лікуванням на базі реабілітаційних відділень санаторно-курортних закладів членів сімей (дітей) застрахованих осіб.

За 9 місяців 2018 року управлінням виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Київській області забезпечено реабілітаційним лікуванням 30 дітей у супроводі дорослих.

Переважна більшість з пролікованих – 25 дітей, або 83,3%, отримали відновне лікування за профілем цукрового діабету.

Крім того, 5 дітей проліковано за профілем медичної реабілітації «підгострий період захворювань легень».

Нагадаємо, з 1 січня 2018 року відповідно до рішення правління Фонду соціального страхування України було впроваджено адресний механізм надання соціальних послуг. Зокрема, для працюючих українців спростилось отримання медичної реабілітації, пацієнтам надано право самостійного вибору санаторно-курортного закладу для проходження лікування за кошти Фонду, путівки замінили тристоронні договори та акти виконаних робіт тощо.

Протягом трьох кварталів поточного року відновне лікування в реабілітаційних відділеннях санаторно-курортних закладів управлінням виконавчої дирекції Фонду у Київській області профінансовано для понад 383 застрахованих осіб та членів їх сімей.

 

 

За час проходження реабілітації після хвороби або травми Фондом компенсується втрачений заробіток

 

 

Як повідомляє прес-служба виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України, працевлаштовані особи після перенесених захворювань або травм мають право на отримання безоплатного реабілітаційного лікування за рахунок коштів Фонду соціального страхування України. Підставою для проходження реабілітації на базі санаторно-курортних закладів є висновок лікарсько-консультативної комісії закладу охорони здоров’я, що надається за наявності медичних показань, зокрема, у разі підгострого періоду інсультів, інфарктів міокарда, після операцій на серці, органах зору, легенях тощо.

На час проходження реабілітації пацієнтам продовжується листок непрацездатності, відповідно до якого за рахунок коштів Фонду здійснюється компенсація втраченого заробітку. Розмір допомоги у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності за період проходження лікування у реабілітаційних відділеннях санаторно-курортних закладів залежить від тривалості стажу застрахованої особи та може складати до 100%.

«Соціальне страхування передбачає захист працюючих, що направлений як на відновлення працездатності, так і на фінансову підтримку. Такий підхід дозволяє людині пройти повний курс лікування незалежно від її фінансових можливостей, адже Фонд оплачує їй не лише реабілітацію, але й компенсує заробітну плату, яку вона втрачає на підприємстві за час лікування. Тож працівникам не доводиться обирати – піклуватись про здоров’я чи швидше повертатись до роботи», – говорить начальник управління медичних і соціальних послуг виконавчої дирекції ФССУ Олена Пухка.

Відновлення здоров’я застрахованих осіб за рахунок коштів Фонду здійснюється за профілями медичної реабілітації:

– нейрореабілітація (підгострий період інсультів, черепно-мозкових травм);

– м’язово-скелетна реабілітація (підгострий період після операцій ортопедичних та травматологічних, ревматологічні захворювання);

– кардіо-пульмонарна реабілітація (підгострий період інфаркта міокарда, після операцій на серці; підгострий період захворювань легень, після операцій на легенях; цукровий діабет);

– медико-психологічна реабілітація учасників АТО;

– реабілітація після оперативних втручань на органах зору;

– реабілітація при порушенні перебігу вагітності (ускладнена вагітність);

– інша (соматична) реабілітація: підгострий період після оперативних втручань на органах травлення, сечостатевої системи, жіночих статевих органах.

 

Нагадаємо, застрахована особа направляється до реабілітаційного відділення санаторно-курортного закладу за її вибором відповідно до медичних показань визначеного профілю медичної реабілітації.

 

 


Сторінка 1 із 19
free pokerfree poker

Статистика відвідувачів

developed byDworld