У Бородянці відбулось розширене засідання колегії архівних установ Київської області

PDF Печать E-mail
Автор: Administrator   
19.02.2018 07:52

 

 

15 лютого в Бородянці відбулось розширене засідання колегії Державного архіву  Київської області за участі заступника голови Київської облдержадміністрації Дениса Назаренка, начальника відділу взаємодії із державними органами та інформаційно-аналітичного забезпечення Державної архівної служби України Костянтина Сороки, т.в.о. голови Бородянської райдержадміністрації Валентина Корнієнка, голови районної ради Георгія Єрка, начальників архівних відділів (секторів) РДА, міських рад, керівників трудових архівів області.

 

В рамках колегії підведено підсумки роботи за 2017 рік та накреслено завдання на 2018 рік.

 

З доповіддю «Архіви Київщини-2017: сучасний стан та проблеми розвитку» виступила директор Державного архіву Київської області Соф`я Каменєва. Відповідно до рішення колегії діяльність архівних установ Київської області в 2017 році визнана задовільною.

Заступник директора-головний зберігач фондів Державного архіву Київської області Галина Бойко акцентувала увагу на діяльності архівних установ Київської області у розрізі основних пріоритетів Державної архівної служби України на 2018 рік та критеріях діяльності щодо цього Київської обласної державної адміністрації. Так, першим пріоритетом визначено «Цифровізацію усіх процесів архівної справи та діловодства»: 

-                     На сьогодні, коли у всі сфери нашого життя активно впроваджуються інформаційні технології, у поняття цього пріоритету вкладається суть інформатизації всіх архівних процесів: комплектування та формування НАФ електронними документами; електронні системи реєстрації та контролю за виконанням вхідних документів; доступ громадськості до вашої поточної діяльності (плани, звіти, галузеві програми та ін.); переведення в електронний формат довідкового апарату та створення інформаційних баз даних для оптимізації пошуку необхідної ретроспективної інформації; інформатизація ведення обліку документів; проведення он-лайн екскурсій по виставкам архівних документів (однозначно підготовка виставок он-лайн); процес створення фонду користування, шляхом оцифрування архівних справ та ін.»

Дотримання цього пріоритету, в першу чергу, буде реалізовуватись безумовним веденням усіх рубрик веб-сайтів архівних установ Київської області.

Другий пріоритет - організація формування, обліку та зберігання документів Національного архівного фонду. Які нові вектори розвитку цієї діяльності у 2018 році пропонує державний архів з метою реалізації зазначеного пріоритету?

1. Збереження та примноження Національного архівного фонду документами (у т.ч. особового походження) з історії визвольних змагань українського народу, (зокрема, учасників АТО) – планується у квітні організувати проведення семінару (з начальниками архівних відділів РДА, МР) щодо залучення до співпраці з архівними установами області учасників АТО та ін. визвольних змагань з метою подальшого збору документів для формування національної самосвідомості Українського народу.

2. Удосконалення ведення державного обліку документів Національного архівного фонду та архівних документів. Планується:

- проведення аналізу стану надходжень та роботи з удосконалення облікових документів за 2017 рік у мережі архівних установ Київської області (за Відомостями про зміни у складі та обсязі фондів або документів нефондової організації станом на 01 січня 2017 року);

- організація проведення семінару з удосконалення ведення облікових документів у мережі архівних установ Київської області (акцентовано на облікових документах сільських, селищних рад, у зв’язку з їх ліквідацією шляхом утворення об’єднаних громад та прийманням документів на зберігання до архівних відділів районних державних адміністрацій, трудових архівів) (червень 2018);

- проведення розширеного засідання комісії з контролю за наявністю, станом та розшуком документів НАФ державного архіву щодо підбиття підсумків про виконання Плану заходів щодо здійснення контролю за наявністю, станом і рухом документів НАФ на 2015-2019 роки за 2017 рік (червень 2018).

Третій пріоритет полягає у наданні якісних та комплексних інформаційних послуг у сфері архівної справи. Тісно пов'язаний із першим пріоритетом щодо цифровізації  архівної сфери та діловодства. Перш за все, це веб-сайт, доступ громадськості до інформаційних ресурсів архівних установ.

Реалізація цього пріоритету це і процес використання архівних документів у різних проявах – виконання запитів на інформацію, підготовка виставок (в першу чергу он-лайн), публікацій документів, повідомлень та ін.

Четвертий пріоритет - вшанування подій та видатних учасників Української революції 1917–1921 років. На виконання Указу Президента № 17/2016 «Про заходи з відзначення 100-річчя подій Української революції 1917-1921 років», вжито такі заходи:

- взяли участь у підготовці виставки, яка була відкрита та на сьогодні експонується у Музеї історії м. Києва: «УКРАЇНСЬКЕ КОЛО: до сторіччя визвольних змагань (1917-1921)», де державний архів презентував чотири документи: квиток члена Української Центральної Ради Веселовського С.Ф.; телефонограма генерального секретаря Лотоцького Київському губерніальному комісарові; відношення Київського столичного отамана по Освідомому відділу начальнику Старокиївського району щодо проведення обшуку та  затримання Грушевського М.С. Це і підготовка пересувної виставки, яка презентована сьогодні державним архівом «1917-1921: Український вимір».

Протягом колегії керівники архівних установ Київщини взяли активну участь ув обговоренні доповідей. По закінченню засідання для них було організовано екскурсію експозиціями Бородянським краєзнавчим музеєм.

 

 
free pokerfree poker

Статистика відвідувачів

developed byDworld