«Героїчне і трагічне в історії Київської області. Літопис подій»

PDF Печать E-mail
Автор: Administrator   
26.07.2017 06:47

 

 

25 липня голова Бородянської районної державної адміністрації А.Анісімов спільно з головою Бородянської районної ради Г.Єрком відвідав  фотодокументальну виставку «Героїчне і трагічне в історії Київської області. Літопис подій», представлену в фойє Бородянського районного палацу культури ім. Т.Г.Шевченка. Її презентували завідувач архівним сектором Бородянської райдержадміністрації Л.Юркевич та кандидат історичних наук, начальник відділу використання інформації документів Державного архіву Київської області О.Бєлая. Зазначена виставка створена спеціалістами Державного архіву Київської області до 85-річчя утворення Київської області. Близько 50-ти архівних документів і фотографій, хронологічно згрупованих на 5-ти стендах виставки,  розповідають історію утворення і становлення області від часу її утворення до сьогодення.

 

Цього дня відвідувачі почули стислу екскурсію історією від 30-40-х років до початку ХХІ сторіччя, починаючи від постанови 4 сесії ВУЦВК 12 скликання «Про утворення обласних виконавчих комітетів на території УСРР» від 9 лютого 1932 р., відповідно до якої на території України утворені 5 областей, у тому числі Київська, постанови Київського обкому КПУ за 1932 р. про хід хлібозаготівлі в області та надання допомоги Сквирському і Васильківському районам «у зв’язку з тяжким станом із харчуванням», фотографій та документів про нацистську окупацію Київщини – знищення фашистами хуторів Раска і Мар’янівка, примусове вивезення молоді на роботи до Німеччини, діяльність партизанських загонів та підпільних груп, значення м. Переяслав-Хмельницький у створенні Букринського плацдарму у 1943 р., збір грошей жителями Фастівського району на будівництво танкової колони (1944 р.).

 

 

 Не менш цікавими були документи 50-60-х рр. про будівництво аеропорту у м. Бориспіль та Київської ГЕС у м. Вишгород, про нагородження Київської області Указом Президії Верховної Ради СРСР від 26 лютого 1958 р. найвищою на той час державною нагородою орденом Леніна «за успіхи, досягнуті у справі збільшення виробництва і заготівлі зерна, м’яса, молока, яєць, цукрового буряку, льону-довгунця та інших сільськогосподарських продуктів», документи 70-80-х рр. про створення Державного музею архітектури і побуту УРСР у Пироговому, трагедію на Чорнобильській АЕС, війну в Афганістані 1979-1989 рр.

На завершення екскурсу О.Бєлая розповіла про результати голосування за незалежність України по Київській області у 1991 р., про події Майданів 2004 та 2014 рр., завершивши свою доповідь словами гімну Київщини, який закінчується на оптимістичній ноті:

Під блакиттю неба, в золоті колосся

Ти побідоносно до вершин злітай…

Щоб усе намріяне у житті збулося,

Київщино, мила, розквітай!

           

 

 

 
free pokerfree poker

Статистика відвідувачів

developed byDworld